Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Eğitim Urfa’da Neden DGS Sınavı Yapılmıyor

Urfa’da Neden DGS Sınavı Yapılmıyor

23 Temmuz'da yapılacak meslek yüksekokulları ile Açıköğretim önlisans programları mezunlarının lisans öğrenimi için düzenlenecek Dikey Geçiş Sınavında 17 il arasında Şanlıurfa’nın olmamasına tepkiler yağdı.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2017 Çarşamba 16:00
Urfa’da Neden DGS Sınavı Yapılmıyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

ÖlçmeSeçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 23 Temmuz'da yapılacak meslek yüksekokulları ile Açıköğretim önlisans programları mezunlarının lisans öğrenimi için düzenlenecek Dikey Geçiş Sınavı'na (2017 DGS) başvurular başladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 23 Temmuz'da yapılacak meslek yüksekokulları ile Açıköğretim önlisans programları mezunlarının lisans öğrenimi için düzenlenecek Dikey Geçiş Sınavı'na (2017 DGS) başvurular başladı. Adaylar, 1 Haziran'a kadar başvuru yapabilecek.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, 2017 DGS'ye başvurmak isteyen adaylar, kılavuz ile aday başvuru formuna, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

SINAVA GİRİLECEK İLLER

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van yapılacak. İller arasında Şanlıurfa’nın olmaması tepkilere neden oldu.

Ayrıca Sınav ücretini 90 TL olmasına öğrenciler büyük tepki gösterdiler.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık