Ana Sayfa Siyaset Urfa'da liste dışı kalan vekilden ilk yorum

Urfa'da liste dışı kalan vekilden ilk yorum

AK Parti'nin aday listesini açıklamasının ardından liste dışı kalan Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, liste dışı kalmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2018 Salı 00:16
Urfa'da liste dışı kalan vekilden ilk yorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet 600 kişiden oluşan milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti ve Şanlıurfa'nın 14 kişilik aday listesi de belli oldu.

Listede mevcut 4 vekil Faruk Çelik, Mehmet Akyürek, Mahmut Kaçar ve Kemalettin Yılmaztekin liste dışı kaldı.

Parti Ahmet Eşref Fakıbaba, Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Mehmet Ali Cevheri ve İbrahim Halil Yıldız ile ise devam kararı kaldı.

Liste dışı kalmış olmasına ilk yorum vekil Yılmaztekin'den geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan fotoğrafını Ali İmran Suresi'nden bir ayetle paylaşan Yılmaztekin, küs değilim mesajı verdi.

"Vela Tehinu,Vela Tahzenu entum'ul a'lavne,in kuntum mu'minin.Yâni;üzülmüyoruz,gevşemiyoruz.İnanıyoruz ve üstünüz. Reis'im @RT_Erdogan biz seni Allah(CC) için seviyoruz.Allah(CC) dinimi,milletimi,devletimi,bayrağımı daim kılsın.Rabbim(CC) bu davada bizleri daim hizmetkâr eylesin."

(Ayetin anlamı: Sakın yılmayın, üzüntüye kapılmayın, eğer iman ediyorsanız mutlaka üstün gelirsiniz!) Öte yandan partide liste dışı kalan mevcut vekil sayısı 149.

 

Özlem ÇELİK/AJANS URFA

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Meclis'te kabul edildi! Sıfırlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık