Ana Sayfa Sağlık Urfa'da kafasına taşla vurulan doktor yaşadıklarını anlattı

Urfa'da kafasına taşla vurulan doktor yaşadıklarını anlattı

Hasta yakını tarafından kafasına taşla vurularak yaralanan Doktor Bahattin Ahmet Yalçın, o gün yeni doğan ünitesinde nöbetçi olduğunu belirterek, "Bir hasta yakınının acil serviste nöbetçi olan doktor arkadaşımızı tehdit ettiğini gördüm ve araya girdim. Bunun üzerine hasta yakını benimle tartışmaya ve hakaret etmeye başladı. Daha sonra arkasını döndü gitti ve ardından parke taşını kafama doğru fırlattı. Bu şiddetin son bulmasını istiyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2018 Perşembe 22:28
Urfa'da kafasına taşla vurulan doktor yaşadıklarını anlattı

Şanlıurfa'da Salı gecesi meydana gelen olayda, acil servise getirilen bir hasta yakını tarafından kafasına taşla vurulan Doktor Bahattin Ahmet Yalçın, yapılan müdahalenin ardından yoğum bakım servisine kaldırılmıştı. 36 saat boyunca yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Doktor Yalçın, hayati tehlikeyi atlattı.

Başında 10 ile 13 santimetre uzunluğunda kesikler bulunan Yalçın, bu sabah yapılan kontrolünde durumunun iyiye gitmesiyle normal servise alındı.

Serviste kendisine yapılan ziyaretleri kabul eden Doktor Yalçın yaşadığı olayla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 5 yıldır kentte görev aldığını ifade eden Yalçın, olay gecesi çocuk acil servisinde değil, yeni doğan ünitesinden nöbetçi olduğunu belirterek, "Olay günü ben yeni doğan ünitesinde nöbetçiydim. Çocuk servisinin acil bölümünde nöbet tutan arkadaşımızı görmek ve beraber hava almak için dışarı çıktık. Hastane bahçesinde durduğumuz sırada bir hasta yakınının acil serviste nöbetçi olan doktor arkadaşımızı tehdit ettiğini gördüm ve araya girdim.

Daha sonra hasta yakınına doktora hakaret etme hakkı olmadığını söyledim. Bunun üzerine hasta yakını benimle tartışmaya ve hakaret etmeye başladı. Daha sonra arkasını döndü gitti ve ardından parke taşını kafama doğru fırlattı. Kendimi savunmaya çalıştım ama parke taşının bir kısmı elime geldi, büyük bölümü ise kafamda parçalandı. Sonra ikinci parke taşını aldı ve onu da kafama vurdu. Daha sonra arkadaşlarım beni acile götürerek müdahalemi yaptılar. Beyin kanaması şüphesiyle 36 saat yoğun bakım ünitesinde kaldım.

Şimdi servise nakledildim. Bu süreçte yanımda olan Sağlık Bakanı ile bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu altını çizen Doktor Yalçın, "Bu nasıl bir zihniyettir ki şifa almaya gittiğiniz kişiden memnun olmayınca öldürmeyi düşünüyorsunuz. Bu çok acı bir durumdur. Türkiye'de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulmasını istiyorum" diyerek sözlerine son verdi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa için vahim iddia!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık