Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da ilk! Pili at, otobüs biletini al

Urfa'da ilk! Pili at, otobüs biletini al

Şanlıurfa'da ilk defa hayata geçirilen "Sıfır Atık Projesi" lansmanında Şehrimiz, şehrimizi yöneten yerel yönetimler Şanlıurfa'nın standartlarını yükseltiyor. Bu merkezler sıfır atık noktasındaki her atığı değerlendirmiş oluyor. Her atık geri dönüşüm olarak ülke ekonomisine kazandırılmış oluyor. Çöpe gitmemiş oluyor"

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2018 Çarşamba 10:22
Urfa'da ilk! Pili at, otobüs biletini al

Türkiye genelinde Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan "Sıfır Atık Projesi" Şanlıurfa'da da hayata geçirildi. Abidedeki Toplama Merkezinde gerçekleştirilen proje kapsamında, vatandaşlar her atık pil karşılığında puan toplayarak otobüse ücretsiz biniş hakkı kazanıyor.

'HER ATIK, ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI'

Buradaki sıfır atık projemizdeki temel yaklaşım ile çöpe konteynırına giden tüm atıklar burada görülen ünitelerde ayrıştırılarak, toplanma noktası gerçekleşiyor. Halkımızın çevreye karşı duyarlı, bilinçli olması lazım. Pet şişeyi, kağıdı, sıvı atığı, yağı hangi bölüme atacağını bilmesi gerekiyor. Şehirler hepimizin. Sağlığına, sıhhatine,çevreyi korumak tüm Şanlıurfalı kardeşlerimizin görevidir. Çevre Koruma Müdürlüğümüz bu bilincin oluşması için elinden geleni yapıyor. Şanlıurfa şu an katı atık aktarma istasyonlarımızda 13 tane ilçemizin katı atığı meslek tesisimize geliyor, burada ayrıştırılarak, enerji üretiyoruz. Şehrimiz, şehrimizi yöneten yerel yönetimler Şanlıurfa'nın standartlarını yükseltiyor. Bu merkezler sıfır atık noktasındaki her atığı değerlendirmiş oluyor. Her atık geri dönüşüm olarak ülke ekonomisine kazandırılmış oluyor. Çöpe gitmemiş oluyor"

EL BİRLİĞİNE İHTİYAÇ VAR’

Günümüzde ilçeleri yönetmek, tasarruflu davranmak önemli. Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanacağız. Ve hayat standartlarımızı yükselteceğiz. Halkımızı sıfır atık projesine destek noktasında bekliyoruz. Bu bilinçlendirme evden başlar, Şanlıurfalı hanım kardeşlerimden, ablalarımdan başlar. Bu önemli bir sosyal projedir, el birliğine ihtiyacımız var. Ortak bir bilince ihtiyaç var. Ve inanıyorum ki Şanlıurfalı kardeşlerim bu projeye sahip çıkacak. Bu proje sayesinde ücretsiz bir şekilde toplu taşımayı hak edecekler ve kendi evlatlarına daha bilinçli bir şehir, daha güzel bakılan, kirletilmeyen bir ekonomik kaynak olarak baktıracaklarını biliyoruz."

 

Özlem DİKMEN-Mustafa PAYIK/AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da sürücülere ‘drone’lu kontrol!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık