Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Eğitim Urfa'da Eğitim-Bir-Sen'lilerin kıyafet eylemi devam ediyor!

Urfa'da Eğitim-Bir-Sen'lilerin kıyafet eylemi devam ediyor!

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun serbest kıyafet eylemlerinin yasak kaldırılıncaya kadar devam edeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2018 Perşembe 14:57
Urfa'da Eğitim-Bir-Sen'lilerin kıyafet eylemi devam ediyor!
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Coşkun "Öğrencilerin serbest kıyafet hakkının olduğu yerde, öğretmene, kamu görevlisine ‘ne giyeceğine karar veremeyen insan’ muamelesi yapılmış olması kabul edilebilir bir şey değildir" dedi.

Eğitim-Bir-Sen 2013 yılında başlattıkları serbest kıyafet eylemlerinin yeni eğitim-öğretim yılında da devam ettirme kararı aldı. Konuya dair açıklama Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun'dan geldi.

Coşkun, memurların kılık kıyafetlerinin serbest olması ve yönetmeliğin ortadan kaldırılması için 5 yıldır yürüttükleri mücadelenin devam edeceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrıda bulunan Coşkun, "Bütün çaba ve girişimlerimize rağmen bu konuda hâlâ bir adım atılmış değildir. Türkiye parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçti, yeni kurullar oluşturuldu, ofisler kuruldu, bakanlar değişti ancak mezkûr yönetmelik hâlâ yürürlüktedir. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan, eğitimin niteliği, öğretmenin verimliliği ile ilgilenmek varken kıyafetin tam tekmilliği ile gündem tutan yönetim anlayışına bir an önce son vermesini istiyoruz. Öğrencilerin serbest kıyafet hakkının olduğu yerde, öğretmene, kamu görevlisine ‘ne giyeceğine karar veremeyen insan’ muamelesi yapılmış olması kabul edilebilir bir şey değildir. Bu nedenle, sendika olarak, kamu görevlilerine yönelik kısıtlama ve yasakların da kaldırılması amacıyla başlattığımız sivil itaatsizlik eylemine devam kararı aldık ve bu karar doğrultusunda, kamu görevlileri kılık ve kıyafet özgürlüğüne kavuşuncaya kadar eylemimiz sürecektir" dedi.

 

AJANS URFA

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Eğitim-Bir-Sen'de kongre başladı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık