Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Cuma Namazı Sonrası STK'lardan Büyük Tepki

Urfa'da Cuma Namazı Sonrası STK'lardan Büyük Tepki

Şanlıurfa'da Sivil Toplum Kuruluşları Cuma Namazı çıkışı Balıklıgöl'de, Küdüs'ün İsrail'in başkenti yapılmasını kınadı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2017 Cuma 13:34
Urfa'da Cuma Namazı Sonrası STK'lardan Büyük Tepki
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa'daki STK’ların organizasyonunda yapılan Dergah Camii önündeki Kudüs programında "Kudüs Müslümanların Kırmızı Çizgisidir" pankartı açıldı.  AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de katıldığı basın açıklamasında İsrail'in, Müslümanların sabrının test ettiği dile getirildi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise yaptığı açıklamada "Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir." dedi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise yaptığı açıklamasının devamında ise şunları söyledi;" Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız."

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Haftasonu planı yapanlar dikkat! Uyarı geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık