Ana Sayfa Eğitim Urfa'da Bunun sorumlusu kim! Öğrencilerin hayatıyla oynayan hata...

Urfa'da Bunun sorumlusu kim! Öğrencilerin hayatıyla oynayan hata...

LGS’ye giren bazı öğrenciler bugün kötü bir sürprizle karşılaştı. Milli Eğitim, Eylül ayında taşınacak okulların adresini şimdiden verdi. Hal böyle olunca yanlış adreslere giden öğrencilerin bir kısmı sınava giremedi, bir kısmı ise zorlukla sınava yetişmeyi başardı.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2018 Cumartesi 15:36
Urfa'da Bunun sorumlusu kim! Öğrencilerin hayatıyla oynayan hata...

Sabah saatlerinde tüm Türkiye'de olduğu gibi Şanlıurfa'da da binlerce öğrenci Liseye Geçiş Sınavına (LGS) girdi. Erken saatlerde evlerinden çıkan öğrenciler, aileleriyle birlikte sınava girecekleri okulun yolunu tuttu.

Şanlıurfa'da büyük bir heyecanla okullarını arayan öğrencilerin bazıları ise gördükleri manzara karşısında adeta şok oldu. Milli Eğitim tarafından öğrencilere verilen sınav giriş belgelerindeki bazı okulların adresleri, henüz okullar o adrese taşınmadığı halde yazıldı. Milli Eğitim, Eylül ayında taşınacak okulların adresini şimdiden verince, öğrenciler gittikleri okullarda inşaatlarla karşılaştı.

Neye uğradıklarını şaşıran öğrenciler, hayatlarına yön verecek sınavlardan birini kaçırma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Okulların henüz taşınmadığını fark eden aileler, çocukları ile birlikte gerçek adreslere giderken, bazı öğrenciler ise yaşanan bu durum nedeniyle sınava yetişemedi ve dışarıda kaldı.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Bakan Selçuk açıkladı: Ortaöğretimde yeni dönem!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık