Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Urfa'da Bodrum Evleri‏

Urfa'da Bodrum Evleri‏

Şanlıurfa Belediyesi, şehrin çeşitli mehellerinde görüntü kirliliği oluşturan binaları krem renge boyayarak kente yeni bir görünüm kazandırdı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Urfa'da Bodrum Evleri‏
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turistler ise renga renkten tek renge kavuşan evleri Bodrum Evleri”ne benzetiyor. Kötü görünümlü binaların krem rengine boyayan Şanlıurfa Belediyesi Buhara, Halepli Bahçe, Mance, Dede Osman, Top Dağı ve Yakubiye de tamamladı. Şanlıurfa Belediyesi Temizlik ve Çevre Müdürlüğü 6 mahallede 8 bin 260 adet evin badanasını bitirdi. 

Yeni görünümleriyle “Bodrum Evlerini” anımsatan binalar Şanlıurfa’ya farklı bir görünüm kazandırdı. Akçakale yolu üzerinde bulunan evlerin, Mardin yolu üzerinde bulunan evlerin ve Karakoyunlu Caddesi ile ismet paşa ilköğretim arasında bulunan evlerin dış cephesini de plastik boya ile boyadı. Şanlıurfa Belediyesi’nin dış cephe boya yapımı plastik boya ile yapılan işlemin 15 bin 161metre kare olduğu bildirildi.

Şanlıurfa Belediyesi Temizlik ve Çevre Müdürü Mehmet Palalıoğlu “Temizlik ve çevre müdürlüğü olarak sadece ilaçlama süpürme çalışmaları yapmıyoruz. Görüntü kirliliği, hava kirliliği ele de büyük ölçüde mücadelemiz var.Özelikle Dede Osman, Buhara,Manci, Halepli Bahçe, Top Dağı bölgesindeki bütün evlerin dış cephe badanasını belediye olarak biz yapıyoruz.. Bunu orada yaşayan insanların sağlığı, oradan geçen insanların daha farklı bir görüntü ile karşılaşması için yaptık. Urfa’daki bütün olumsuz çevre koşullarını bertaraf ettik. Etmeye de devam edeceğiz. Şanlıurfa Belediye Başkanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’nın bize verdiği destekle yaptığımız bu çalışmalarla kentimizi Türkiye’nin in iyi şehirleri arasına taşıyacağız.”dedi.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık