Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Sağlık Urfa'da Bitmeyen Kuyruklar

Urfa'da Bitmeyen Kuyruklar

Şanlıurfa'da kentin kapasitesine yetersiz kalan hastane veya poliklinikler nedeniyle doktor kapısı önünde uzun kuyruklar oluşmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2017 Perşembe 12:07
Urfa'da Bitmeyen Kuyruklar
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Kentte sağlık sektöründe yeniden geriye dönüş manzaraları yaşanmaya başladı. Hastanelerin poliklinik önleri yine ana baba gününe döndü. Raporunun sonucunu göstermek için hastalar saatlerce sıra beklerken hasta yoğunlu doktorların da stresini artırıyor.

Mehmet Akif İnan ve Balıklı Devlet Hastanesinde yeni sitemde geçiş ile birlikte vatandaşlar sistemlerin sık sık gitmesi nedeniyle, sıkıntı yaşıyor. Hasta ve hasta yakınlarının yanı sıra sistemlerin sık sık gitmesi nedeniyle, doktorlar ve sağlık çalışanları da yoğunluktan dolayı sıkıntı yaşıyor.

Şanlıurfa'ya pozitif ayrımcılık yapılarak sağlık personeli atamasında öncelik kente tanınsa da hastane ve personel yetersizliği nedeniyle poliklinik önlerinde uzun kuyruklar oluşuyor. Şanlıurfa'da bir doktor, yaklaşık 150 hastaya bakarken Balıklıgöl Devlet Hastanesinde doktorların çoğunluğunun bu sıralar izinde olması bu sayıyı daha da artırıyor. Başı ağrıyan, burnu kanayanlar gibi basit hastalıklar için bile hastanelere akın edenler ise sıraları kat be kat artırıyor.

Zaman zaman gerginliklerinde de yaşandığı Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde vatandaşlar, yetkililerden bir an önce bu sorunu çözmelerini istedi. Yetkililere çağrıda bulunan hastalar,”Acilden hizmet almak için geliyoruz; ama ortada manzara içler acısı. Yoğun kuyruklar var. Polikliniklerde de durum aynı. ardından röntgen ve ultrason sırlarıyla birlikte buraya gelen hasta ancak akşam çıkabiliyor, Yetkililer bir an önce bu duruma el atmasını bekliyoruz.”ifadelerine kullandı.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlı Bilim Teknik Koleji
Bu habere de bakabilirsiniz

Ramazan’da dişlerinizi daha uzun süre fırçalayın

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık