Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Urfa'da Beş Yıldızlı Semt Pazarları

Urfa'da Beş Yıldızlı Semt Pazarları

Şanlıurfa Belediyesi şehrin dört bir tarafına beş yıldızlı denecek kriterlerde semt pazarları yapıyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Urfa'da Beş Yıldızlı Semt Pazarları
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Şanlıurfa Belediyesi şehrin dört bir tarafına beş yıldızlı denecek kriterlerde semt pazarları yapıyor. Tuvaleti, lavabosu ve mescid bulunan semt pazarlarında, esnafın belediyeye kadar gelerek yorulmaması için belediye buralara veznelerini bile kuruyor.  2011 yılı içerisinde 7 semt pazarı yapmayı hedefleyen belediye bunlardan ikisini tamamladı 3 tanesini de tamamlama aşamasına getirdi.
Şanlıurfa belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, mahalle aralarında günübirlik kurulan ve bulundukları yerde trafik akışını, görüntü kirliliğini olumsuz etkileyen Pazar yerlerini sokak aralarından kaldırarak boş alanlara aktarılmasını sağladıklarını ifade etti.
 “Yıllardan beri hakikaten mahalle aralarındaki pazar yerleri hiç hoşuma gitmiyordu. Halk mutsuz, esnaf rahatsızdı.” Diyen Fakıbaba, yaptıkları ve yapımını sürdürdükleri semt pazarlarıyla ilgili şunları söyledi;”Semt pazarlarının ilk örneğine Perşembe pazarında başladık. Gerçekten o pazar yeri çok güzel oldu. İnsanlar daha mutlu. Şimdi semt pazarı projelerimizi yaygınlaştırıyoruz. Mesela TOKİ’de yaptık. Ertuğrul Gazi’de yapıyoruz. Çarşamba Pazarının olduğu yerde yapıyoruz. Vatan İlköğretim Okulunun olduğu yerde yapıyoruz. Amacımız tertemiz o görüntü kirliliklerini ortadan kaldıran, vatandaşların daha temiz bir ortamda alışveriş yaptığı, esnafın daha rahat olabildiği birer semt pazarlarına dönüştürüyoruz. Bu semt pazarların tuvaletleri var, lavabosu var, mescidi var. Hatta belediyenin veznelerini de koyuyoruz buralara. İnsanlar belediyeye kadar yorulmasın diye. İnşallah bunları geliştireceğiz. Eyyübiye bölgesinde böyle çalışmalarımız var. “

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık