Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da bedava kömür almak can pahasına!..

Urfa'da bedava kömür almak can pahasına!..

Şanlıurfa'da yoksul vatandaşın Sosyal yardım kapsamında aldıkları kömürleri eve taşımak için hayatını tehlikeye atıyorlar. Urfa'da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen kömür yardımı ile ilgili bir çok şikayet var.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2017 Salı 17:56
Urfa'da bedava kömür almak can pahasına!..

Şanlıurfa'da kömür almak için bin bir eziyetle o kömürü eve taşıyor. En büyük şikeyetler eksik kilolu torbalar, bir de hak ettikleri torbaları eksik gönderiyorlar.

Bununla birlikte vatandaşlar pikapçı eziyetiyle karşılaşıyor. yükledikleri kömürlerı kapıya götürmeyen pikapçılar vatandaşa eziyet verirken Başta valilik olmak üzere hiç bir kurumun bu duruma müdahale etmemesi vatandaşı canından bezdirdi. Bu duruma isyan eden vatandaşın biri sosyal medyada paylaştığı Şanlıurfa ve Gaziantep'teki kömür dağıtımına ilişkin fotoğrafın altına şunları yazdı: "Sahipsiz urfa Gazi antepte kapıya teslim Şanlıurfada'ysa annelerimize yapılan ezziyet allah belanızı versin inşallah"

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANI BU DURUMA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde bu vatandaşa verilen ve adeta işkenceye dönüşen bedeva kömürlerle ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz dağıtılan kömürlerin eksik olduğunu ifade ederek, “Şehrimizde fakir fukaraya yakacak yardımı olarak kömür verilmektedir. Ancak vatandaşların bize şikâyetleri üzerine araştırdık bir takım yanlış uygulama ve şüphe uyandıran tablolar gördük. Bu konuyla alakalı yetkilileri uyarmak istiyoruz. Sosyal yardımlaşmanın verdiği kömür torbaları 25 kğ kabul edilmektedir. Ancak bizim şahit olduğumuz kömür torbaları hep eksik çıkmaktadır. Ayrıca 750 kğ kömür istihkakı olan 30 torba verilmesi gereken bir aileye 21 torba verilmekte ve torbalarda en azami 20kğ gelmektedir. Dolaysıyla vatandaşa eksik kömür verilmektedir” demişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Kazancı Bedih mezarı başında anıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık