Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Asayiş Urfa’da Akıl Almaz Otomobil Hırsızlığı

Urfa’da Akıl Almaz Otomobil Hırsızlığı

Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde akıllara durgunluk veren bir otomobil hırsızlığı yaşandı. Ancak otomobilin Şanlıurfa’da güvenilir bir kapalı bir otoparkta çalınması kadar Şanlıurfa polisinin titiz çalışması onucu çalınan otomobil 3 günde bulundu ve sahibine teslim edildi.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2017 Pazartesi 11:29
Urfa’da Akıl Almaz Otomobil Hırsızlığı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

DİYARBAKIR’DAN URFA’YA GEZMEYE GELDİ GELMEZ OLAYDI!

Şanlıurfa’da kapalı bir otoparkta otomobil hırsızlığı iddiaya göre şöyle yaşandı. Diyarbakır’dan Şanlıurfa’ya ailesiyle gezmeye gelen Abdullah Adıyaman, passat marka otomobilini, çok güvenilir ve yüzlerce aracın park edildiği oto parka, park etti. Park ettiği yerde araçlar çıktığında engel olmasın diye anahtarını da otomobilin içinde bıraktı. Ve oto park görevlisine de anahtarının arabasının üzerinde olduğu bilgisini verdi.  Diyarbakırlı Abdullah Adıyaman ve ailesi, daha sonra Şanlıurfa’yı gezmeye başladı. Birkaç saat geçtikten sonra bir kişi Diyarbakırlı Abdullah Adıyaman’ın passat marka otomobile binip, turnikeden geçerken de park ücretini ödedi ve sırra kadem bastı. Diyarbakırlı Abdullah Adıyaman ve ailesi, Urfa’yı gezdikten sonra akşamüzeri arabasını otoparktan almak için döndüğünde büyük bir şok yaşadı.

SİZ SİZ OLUN OTOPARKA BIRAKTIĞINIZ ARACINIZIN ANAHTARINI OTOPARKÇIYA BIRAKMAYIN

Arabasını kapalı otoparkta bulamayan Abdullah Adıyaman, otopark görevlisine müracaat etti. Otoparkın her tarafına baktılar ancak otomobili bulamadılar. Yaklaşık 10 otopark görevlinsin olduğu ve onlarca güvenlik kamerasının bulunduğu kapalı otoparkta, otomobili çalınan Abdullah Adıyaman’ın,  otomobili için güvenlik kamera kayıtları inceledi. Otoparkın güvenlik kamera görüntülerinde 30-35 yaşlarında bir kişinin, passat marka otomobilin kendi arabasıymış gibi binip sırra kadem bastığını,  Abdullah Adıyaman ile otopark işletmecisi, saniye saniye izledi. Otomobilin çalındığından güvenlik kamera görüntülerini izleyince emin olan otopark işletmecisi durumu polise bildirdi.

POLS, KUYUMCU TİTİZLİĞİ İLE ÇALIŞTI, YÜZLERCE GÜVELİL KAMERSI İNCELEDİ

Otoparkın güvenlik kamera görüntülerini alan Şanlıurfa polisi, görüntülerdeki şahsın bugüne kadar sabıkası olmadığını tespit etti. Bunun üzerine kapalı otoparka gidiş ve otoparktan çıkış güzergahındaki  esnafların, iş yerlerinde yüzlerce kamera görüntüsünü izleyip  otomobili çalan şahsın izini süren polis, izlediği yüzlerce güvenlik kamera görüntülerinden şahsın nereye gittiğini belirledi.

HOLLYWOOD FİLMLERİNE TAŞ ÇIKARTAN URFA POLİSİ

Otomobili çalan şahsın Şanlıurfa sınırlarını terk etmediğini ve Eyyübiye ilçesinin Yenice Mahallesi bölgesinde otomobille birlikte bir yerde olabileceğini netleştiren Şanlıurfa polisi, aracın sahibi Abdullah Adıyaman’dan otomobilin yedek anahtarını istedi. Polisin bu yoğun çalışması kurulan bir ekiple tam 3 gün sürdü. Polis, Diyarbakır’dan otomobilin yedek anahtarla gelince de gece Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi Yenice Mahallesine operasyon düzenledi. Geceden de yararlanarak otomobilin uzaktan algılaması olan yedek anahtarına basarak aracın lambalarının yanıp sönmesiyle nokta tespitine çalışan polis, pssat marka otomobili eliyle koymuş gibi buldu.

OTOMOBİLİ ÇALAN ŞAHIS KAYIP AMA HER YERDE ARANIYOR

Otomobili çalan şahsın evine baskın yaptı ancak 3 çocuk babası şahıs izni kaybettirdi. Bulunan otomobil sahibine teslim edildi. Ancak otomobili çalan şahıs şimdi her yerde aranıyor.

KAPALI OTOPARK İŞLETMECİSİNİ MAHKEMEYE VERMEYE HAZIRLANIYOR

Kapalı otoparkta otomobili çalınan şahıs otomobiline kavuştu ancak otopark sahibinden şikayetçi. Abdullah Adıyaman’ın otopark işletmecisini mahkemeye vermeye hazırlanıyor.  Hem otomobilin çalınmasındaki ihmalden hem de annesi ve bir kardeşiyle 3 gün boyunca Şanlıurfa’da mağdur olmaktan konuyu yargıya taşımayı planladığı öğrenildi.

 

 

Urfadasin

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da silahlı kavga: Polis her yerde arıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık