Ana Sayfa Siyaset Urfa'da açıkladı: Suriyelilerin dönmelerinin vaktinin gelmesi lazımdır

Urfa'da açıkladı: Suriyelilerin dönmelerinin vaktinin gelmesi lazımdır

Şanlıurfa'da konuşan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "Ülkelerine bayram ziyaretine gidebiliyorsa bu kardeşlerimiz, demek ki orada güven sağlanmıştır. Artık Suriyeliler yavaş yavaş evlerine dönmelerinin vaktinin gelmesi lazımdır" dedi.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2019 Cumartesi 17:20
Urfa'da açıkladı: Suriyelilerin dönmelerinin vaktinin gelmesi lazımdır

Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, Hukuk Kliniği'nin toplantısı için Şanlıurfa'ya geldi. TBB ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) işbirliğinde 'Türkiye'de mülteci, sığınmacı, geçici koruma altındaki kişilerin adalete erişimlerinin desteklenmesi' projesi kapsamında kurulan Hukuk Kliniği tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Feyzioğlu, Suriyelilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Şanlıurfa'nın 600 bin Suriyeliye ev sahipliği yaptığı açıklayan Feyzioğlu, bunun takdir edilmesi gerektiğini dile getirdi. Suriyelilerin bayramlarda evlerine gidip dönebildiklerini, bunun da oradaki güvenliğin sağlandığı anlamında geldiğini bildiren Feyzioğlu, "Bayram ziyaretine gidip de ondan sonra da geri gelen mülteciliği en azından ben hukuken bilmiyorum. Bayram ziyaretine gidebiliyorsa bu kardeşlerimiz, demek ki orada güven sağlanmıştır. Gidebilene kalbinde Türkiye'nin sıcaklığını dostluğunu taşıyarak, dönmesini arzu ediyoruz. Biraz da biz onları orada ziyaret edelim. Bunu asla bir tepki olarak değil, ama komşularımızın, bugünkü misafirlerimizin hayrına bir talep olarak herkes alsın. Artık Suriyeliler yavaş yavaş evlerine dönmelerinin vaktinin gelmesi lazımdır. Türkiye'nin de artık bu çabalarıyla kısa sürede gidilmesini bekliyorum" sözlerine yer verdi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

İstanbul, Ankara ve İzmir anket sonuçları açıklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık