Ana Sayfa Asayiş Urfa’da 2 Köy Karşı Karşıya Geldi Araya Jandarma Girdi

Urfa’da 2 Köy Karşı Karşıya Geldi Araya Jandarma Girdi

Şanlıurfa'nın iki farklı içesinin iki farklı köyünü karşı karşıya getiren mera anlaşmazlığında kavgaya ramak kala araya jandarma girdi.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2018 Pazar 22:29
Urfa’da 2 Köy Karşı Karşıya Geldi Araya Jandarma Girdi

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Kural(Asmanlı) köyü ile Bozova İlçesine bağlı Damlıca Köyü arasındaki meralık alan için iki köy karşı karşıya geldi.

ANLAŞMAZLIK İKİ KÖYÜ KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

İki köyünde sahiplendiği meralık alan için yaklaşık bir yıldır devam eden anlaşmazlık 10 gün önce yeniden patlak verdi. Bozova Damlıca Köyünden bir grubun meralık alana fıstık ağacı ekmek için hazırlık yaptığını fark eden Birecik İlçesi Kural Köyü sakinleri harekete geçti.

İKİ KÖY KARŞILIK BİR BİRLERİNE AYAR VERDİ

Kural köyü sakinleri, Damlıca Köylülerine haber göndererek “Burası bizim meramız. Orayı ekip biçemezsiniz” dedi. Bunun üzerine Damlıca Köyü sakinleri de Kural Köyü sakinlerine haber göndererek “Hayır burası bizim” dedi.

ARAYA JANDARMA GİRDİ

Bugün bu anlaşmazlık iki köyü bir birlerine karşı kavgaya sürükleyecekti ki araya jandarma girdi. İki köy arasındaki mera kavgasından haberdar olan Birecik ve Bozova İlçesi Jandarma ekipleri arazide karşı karşıya gelmek üzere olan köylülerin arasını bulmaya çalıştı.

HAFTA İÇİ ÇÖZÜM ARANACAK

Hafta içinde Tapu Kadostrodan bir heyetin gelip iki köyün sınırında olan meralık alanın resmiyette hangi köye ait olduğuna karar vereceği öğrenildi.

 

 

 

 

 

Urfadasin 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Akçakale yolunda kaza!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık