Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Urfa'da 2 İlçede 1 Parti Koltuğunda 2 Başkan

Urfa'da 2 İlçede 1 Parti Koltuğunda 2 Başkan

Son aylarda AK Parti'de belediye başkanların ve il ilçe başkanların istifalarının istenmesi bütün hızıyla devam ederken Şanlıurfa'da da istifası alınan 2 ilçenin başkanları kongre tarihine kadar koltuklarında oturmaya devam ediyor. Yeni başkanlar ise tebrikleri ilçe başkanlık makamında kabul ediyor.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2017 Salı 12:09
Urfa'da 2 İlçede 1 Parti Koltuğunda 2 Başkan
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

AK Partinin kongresini yapmadığı ancak yeni başkanlarını belirlediği 2 ilçede, ilçe başkanlığı eski ve yeni başkanlarını birlikte ağırlıyor. Bir koltuğa 2 ilçe başkanının oturduğu ilçelerden biri Viranşehir diğeri ise Ceylanpınar. AK Parti Viranşehir ve Ceylanpınar ilçe başkanlıkları için henüz kongre yapılmadığı gibi kongre tarihi de belli olmadı. Söz konusu ilçelerde kongre yapılmadığı için de AK Parti Genel Merkezinin belirlediği başkanlar resmen koltuklarına oturamadı. Bu durum ise yeni ile eski ilçe başkanları arasında koltuğu birlikte paylaşmalarına neden oldu. Yeni başkanların belirlendiği yaklaşık bir aydır başkanlık makamına yeni başkanlar şuana kadar misafir olarak geliyor ve tebrikleri kabul ediyor. Eski başkanlar ise yeni başkanlar AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenmesine rağmen kongre yapılana kadar koltuklarında oturmaya devam ediyor.Bu durum ise bir ilçe başkanlığında 2 başkan görüntüsü oluşturuyor.

Bu arada Ekim ayının başında AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Mehmet Yıldırımın istifası alındı. Yerine Ali Tekin atanmıştı. AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Ahmet Gültekin'in de istifası alınarak yerine Halit Şimşek'i atmıştı.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçtiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık