Ana Sayfa Eğitim Urfa'da 2 Bin Öğrenciye Trafik Eğitimi Verildi

Urfa'da 2 Bin Öğrenciye Trafik Eğitimi Verildi

Şanlıurfa'da jandarmanın 4.Sınıflara yönelik "İyi Dersler Şoför Amaca" projesinden bugüne kadar toplam 1.783 öğrencinin katıldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2018 Perşembe 12:41
Urfa'da 2 Bin Öğrenciye Trafik Eğitimi Verildi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında Türkiye genelinde uygulanmak üzere, Ağustos 2014’te iş birliği protokolüyle, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında yürütülen “ İyi Dersler Şoför Amca Projesi” ile taşımalı eğitim sisteminde okul servis araçlarından faydalanan öğrencilere, temel trafik güvenliği konularında bilgilendiriliyor.

01-31 Mart 2018 tarihleri arasında, “Öğrenci Eğitimi”  çalışması kapsamında Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden trafik konusunda formatör eğitimi almış iki personel tarafından, Şanlıurfa genelinde okul servis araçları ile toplu öğrenci taşımacılığı yapılan 4.sınıf öğrencilerine yönelik trafik güvenliği eğitimi verildi. Eğitime toplam 1.783 öğrencinin katılıdığı bildirildi.

Derslerde, yayaların uyması gereken genel trafik kuralları ,Öğrencilerin okul servisi ile seyahat ederken uyması gereken trafik kuralları,Okul servislerine binme ve inme kuralları,Bisiklet kullanırken alınacak emniyet tedbirleri ile dikkat edilmesi gereken hususlar, Çevre temizliği ve önemi, başlıklarındaki eğitim konuları anlatıldı.

 

 

 

 

 

urfadasin

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfalı öğrenciler Kırkpınar köyünde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık