Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Urfa Belediyesi Depreme Karşı Uyarıyor

Urfa Belediyesi Depreme Karşı Uyarıyor

Van’da meydana gelen ve büyük bir hasara yol açan 7,2’lik depremin ardından Şanlıurfa Belediyesi de vatandaşları, belediyeden izinsiz konut yapmamaları yönünde uyardı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Urfa Belediyesi Depreme Karşı Uyarıyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ŞANLIURFA (GAPHA) - Yaklaşık %70’lik bölümünün deprem kuşağında bulunduğu Türkiye’de vatandaşlar kaçak yapılaşmalara karşı uyarılıyor. Van’da meydana gelen 7,2’lik depremin ardından Şanlıurfa Belediyesi de vatandaşların, Belediye ve İmar Müdürlüğü’nün izni olmadan konut yapmamaları gerektiğini belirtti. basın mensuplarına açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, Van depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa ve yakınlarını sabır dileyerek  temennilerinin Türkiye’de ve dünyada  bu tür olayların yaşanmaması olduğunu ifade etti. Depremin bir kader olmadığına da dikkat çeken İzol, insanoğlunun deprem için önlem alabilecek kapasiteye sahip olduğunu da aktardı.  İzol; “Japonya ve diğer ülkelere baktığınız zaman gelişmiş olan ülkelerde tekniklerle insanların ölmesini bir nebze de olsa önlemeye çalışmışlardır.  7,2 şiddetindeki deprem Türkiye’yi sıkıntıya sokmuştur.  Van ilini ve Erciş ilçesini sıkıntıya sokmuştur.” diye konuştu. BELEDİYELER İNSANLARA HİZMET ETMEK İÇİN VARDIR

Van depreminin ardından Şanlıurfa’da da sıkıntıların oluşmaması için gerekli önlemleri almaya çalıştıklarını ifade eden İzol, “Şanlıurfa Belediyesi olarak belediye meclisimizle ve belediye encümenimizle birlikte bu tür sıkıntılar oluşmasın diye ekiplerimizle beraber tedbirler alıyoruz.  Belediye’nin emri dışında Gece Kondu Önleme Müdürlüğü’nün izni olmadan konut yapan kişileri uyarıyoruz.  konut yapmak isteyen kişilerin belediyeden ruhsat almalarını ve Gecekondu Önleme Müdürlüğünden gerekli yasal işlemleri yerine getirdikten sonra yapmalarını istiyoruz. Belediye Urfa halkının hizmeti için vardır,   bunların sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamak yine bizim görevimizdir. Onları iyi bir şekilde yönlendirmek çabası içerisindeyiz. Belediyenin imar mevzuatı dışında  hareket eden  kim olursa olsun bunlara biz belediye olarak dur diyeceğiz. Belediyenin izni olmadan gayri nizami yapılar yapmasınlar. Bu gün Van’da deprem oldu yarın Urfa’da olabilir. Vatandaş olarak bunun idraki içerisinde olmamız gerekir. Yapılarımızı depreme dayanaklı hale getirmemiz lazım.” dedi.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık