Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Urfa STK’lar Platformundan Van’a Yardım Ekibi

Urfa STK’lar Platformundan Van’a Yardım Ekibi

Urfa STK’lar Platformu Basın Sözcüsü Abdullah Göçmez Yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Urfa STK’lar Platformundan Van’a Yardım Ekibi
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
GÖÇMEZ; ''Urfa STK’lar Platformu olarak başlatmış olduğumuz Van’daki depremzede kardeşlerimize yardım kampanyası halkımızın büyük bir teveccühü ile devam ediyor. Balıklıgöl ve Belediye önünde iki çadır kurularak yapılan yardımlar, platformumuza bağlı vakıf ve dernek yöneticilerimizin imece usulü nöbet tutarak sabahın erken saatlerinde akşam geç saatlere kadar sürmektedir. Halkın teveccühü, İslami, insani ve toplumsal duyarlılık bu işin daha bir şevk ile yapılmasına vesile olmaktadır dedi.


Göçmez; ''Bu akşam platformumuza bağlı 15 kişilik bir ekibimiz Van’a gönderilecek. Bu ekibimiz hem oradaki mevcut kurtarma ve çadır, prefabrik ev kurma işlerine yardım edecekler hem de topladığımız yardımları en sağlıklı bir şekilde nasıl ve nereye dağıtacağımız konusunda bilgi toplayacaklar. Pazar günü göndereceğimiz yardımları dağıttıktan sonra da bu ekibimiz oradaki yardım faaliyetlerine katılmaya devam edecekler.


Urfa STK’lar platformu olarak kardeşliğimizi pekiştiren, birlik ve beraberliğimiz bir kere daha yapmış oldukları yardımlarla kanıtlayan halkımıza şükranlarımızı arz ederiz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan sonsuz rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Manevi birer ikaz olan bu tür afetleri Allah bir daha bu Millete yaşatmasın dedi.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık