Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Urfa, Kent Konseyine 2’sinden 1’ini İstiyor Ama 2’si de Yanaşmıyor

Urfa, Kent Konseyine 2’sinden 1’ini İstiyor Ama 2’si de Yanaşmıyor

Tarihi Kentler Birliği üyesi Şanlıurfa’da, 4 yıldır yapılması gereken ancak bir türlü yapılmayan Urfa Kent konseyi seçimi için nihayet seçim kararı alındı.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2017 Pazartesi 00:18
Urfa, Kent Konseyine 2’sinden 1’ini İstiyor Ama 2’si de Yanaşmıyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Dört yıldır fetret döneminin yaşandığı Urfa Kent Konseyi Seçimlerini Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kilitlemiş ve seçimlere gitmemişti. Ancak geçtiğimiz günlerde karar aldı ve 26 Kasım 217 tarikinde Urfa Kent Konseyi seçimi yapacağını duyuran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi desteklediği adayı da buldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin, AK Parti Şanlıurfa eski il başkan yardımcısı Erkan Sözen’i Urfa Kent Konseyi Başkanlık seçimlerinde destekleyeceği kamuoyuna yansıdı. Ancak Şanlıurfa’da çeşitli çevreler Erkan Sözen’in haricinde Urfa Kent Konseyi Başkanlı için özellikle 2 ismi önerdi.

“ÖZGÜRCE KONUŞAMAYACAĞIM HİÇ BİR STK DA ADAY OLMAYI DÜŞÜNMEDİM “

Urfa Kent Konseyi Başkanlığı için Mimar Uğur Beyazgül ile bir önceki dönem Kent Konseyi Başkanı Sabri Dişli’nin ismi üzerinde son günlerde ciddi anlamda toplumsal baskı oluştu. Ancak her iki isim de Urfa Kent Konseyi Başkanı olmayacağını duyurdu. Uğur Beyazgül ise değil Urfa Kent Konseyi Başkanlığı hiçbir STK başkanı olmak istemediğini “Özerk olmayan,kanuni alt yapısı oturmamış özgürce konuşamayacağım (kent konseyi dahil),hiç bir STK da aday olmayı düşünmedim..” ifadelerini kullanarak açıkladı.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da İlk Kez E-Temayül Yöntemi İle Aday Adaylarına Oy Kullanacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık