urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Urfa Emin Ellerde(video)

Urfa Emin Ellerde(video)

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğün tarafından kentin tamamının gözetlendiği Kent Güvenlik ve Yönetim Sisteminin açılışı Bakan Çelik yaptı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Urfa Emin Ellerde(video)

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü tarafından, kentin can ve mal güvenliğini daha iyi şekilde korumak, suç ve suçluyu daha erken yakalamak amacıyla bir süre önce kurulan Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi'nin (mobese)  kamera sisteminin resmi açılışı  düzenlenen törenle gerçekleşti.

 

Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Müdür yardımcıları Alparslan Hersanlıoğlu,  Reha Erhan, Hasan Yarbaşan, Taner Gün, Asayiş şube Müdürü Ahmet Sait  Yayla, TEM Müdürü Çetin Erdemir,  ve bazı birim amirleri tarafından Emniyet Müdürlüğü bahçesinde resmi törenle karşılanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı   Faruk Çelik, Polis mangasını selamladıktan sonra,  Emniyet müdürlüğünde kurulan Mobese kamera sisteminin bulunduğu  birimin açılışı gerçekleştirdi.

 

 

Emniyet Muhabere Müdür Kubilay  Güngör, Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi'nin (mobese)  açılışına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Milletvekilleri, Vali Celalettin Güvenç, Milletvekilleri Mehmet Akyürek, Kerim Gök, Yahya Akman ve Mahmut Kaçar ,Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi , amirleri ve emniyet teşkilatı katıldı. Açılışın ardından  Muhabere Müdür Kubilay  Güngör,tarafından Bakan Çelik ‘e ve diğer katılımcılara Kent Güvenlik Yönetim sisteminin işleyişi hakkında brifing verildi.

 

 

KGYS'nin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden ve bu sistemin güvenli bir şehir olarak bilinen Şanlıurfa'yı daha da güvenli hale getireceğini aktaran  Bakan,‘’Mobese teknoloji ürünü olarak dünya da birçok değişiklikler oluyor.  Hem güvenlik açısından, hem mobese sistemi artık vazgeçilmez bir durum arz ediyor. Bundan dolayı bu caydırıcı teknoloji ürünü Türkiye’de en güzel şekilde kullanılmaya başlandı. Bundan sonra kanunlara riayet etmeyenleri n bir kez daha düşünmesi gerekiyor.  Mobese sayesinde ve inanıyorum ki güvenli şehir diye bildiğimiz Şanlıurfa’ya bu mobese daha güzellikler katacak, daha güvenli bir şehir olmamızda büyük katkı sağlayacaktır. Burada emeği geçen başta Valimiz, İl Emniyet müdürümüz ve özel idaremiz bütün burada görev yapacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bu güzel çalışmalarının devamını diliyorum. ‘’ Dedi.

 

İl Genel Meclisi tarafından yeni Emniyet Müdürlüğünün yapılması için tahsis edilen 72 dönüm arsa için  Gazeteci Reşat uzun’un sorununu yanıtlayan Bakan Çelik ‘’Emniyet müdürlüğüyle atılacak  her adım son derece önemli, çünkü toplumun güvenli konusunda arkadaşlarımız çok güzel çalışma içersindeler dolayısıyla emniyet müdürlüğümüzün bu taleplerini burada il genel meclisinde gerekli değerlendirmeler tamamlanıyor. Bizlerde Ankara’da gerekli destekleri vereceğiz sağlıklı, derli toplu, bir merkezden bütün bu hizmetlerin sağlanması  konusunda elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.’’ Dedi.

 

Öte yandan , Şanlıurfa'nın tamamının kontrol altına alan Mobese sisteminin yaklaşık 1 milyon tl'ye mal olduğu belirtildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık