Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Sağlık Urfa Aile Hekimleri Derneği tepkili: Bu ihanettir!

Urfa Aile Hekimleri Derneği tepkili: Bu ihanettir!

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği, 2 aylık bebeğin aşı yapıldıktan sonra hayatını kaybettiği iddialarını yalanlayarak "Bebeğin acil servise getirilişi aşıdan sonraki 14-15 saat sonrasına tekabül etmektedir ki böyle bir durumda meydana gelen olayın anafilaksi ile açıklanamayacağı bilimsel bir gerçektir" dedi. Dernek, otopsi sonucu çıkmadan ölüm nedenini aşıya bağlamanın ihanet olduğunu belirterek aşıların güvenilirliğine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2018 Perşembe 16:15
Urfa Aile Hekimleri Derneği tepkili: Bu ihanettir!
Kanal63.com

Şanlıurfa'da 2 aylık Emine Özkan'ın aşı yapıldıktan sonra hayatını kaybettiği iddiası üzerine Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği açıklama yaptı.

Açıklamada “2 Aylık Bebek Aşıdan Öldü” iddiası, "Bebeğin acil servise getirilişi aşıdan sonraki 14-15 saat sonrasına tekabül etmektedir ki böyle bir durumda meydana gelen olayın anafilaksi ile açıklanamayacağı bilimsel bir gerçektir" sözleriyle yalanlandı.

Asıl ölüm nedeninin Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan otopsi sonucunda en az 2 aylık bir sürede tamamlanan “Kati Otopsi Raporu”nda ortaya çıkacağı belirtildi. Dernek "Kesinleşmiş otopsi raporu yokken ölüm nedenini aşıya bağlamak, bilimsel gerçekleri görmezden gelmek toplum sağlığına yapılmış bir ihanettir" diyerek iddialara tepki gösterdi.

AŞILAR GÜVENİLİRDİR"

Açıklamada aşının güvenirliğine dikkat çekilerek "Sağlık Bakanlığı genelgesinde belirtildiği üzere aşılar oldukça güvenli ürünlerdir. Milyonlarca çocuğu ölümcül olabilecek çocukluk çağı hastalıklarından korumanın tek yolu AŞILARdır. Aile Sağlığı Merkezlerinde uygulanan tüm aşılar bilimsel kurul tarafından hazırlanan plana uygun olarak belirlenen zaman aralıklarında ve son derece titiz saklama koşullarına riayet edilerek yapılmaktadır" denildi.

 

Ajans Urfa

Kanal63.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Aşıdan sonra öldüğü iddia edilen bebekle ilgili flaş açıklama!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık