Ana Sayfa EYYÜBİYE UCLG-MEWA, Eyyübiye'de toplanıyor!

UCLG-MEWA, Eyyübiye'de toplanıyor!

UCLG Dünya Teşkilatı’nın 8 bölge teşkilatından biri olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler, Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Eyyübiye'de düzenlenecek toplantıda bir araya gelecek.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2018 Çarşamba 20:22
UCLG-MEWA, Eyyübiye'de toplanıyor!

Toplantıya katılım için son başvuru tarihi 23 Şubat.

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu 13-14 Mart 2018 tarihinde UCLG-MEWA Turizm Komitesi Başkanı Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

UCLG-MEWA Turizm Komitesi, “Sürdürülebilir Turizm, Dirençli Ekonomi” vizyonu gereği sürdürülebilir bir turizmin ekonomik kalkınmadaki payının, var olan turizm potansiyelinin kentler tarafından kullanılmasında karşılaşılan mevcut zorlukların ve buna yönelik sunulabilecek çözüm önerilerinin ön plana çıkarılmasını amaçlıyor.

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu aracılığıyla MEWA Bölgesindeki mevcut turizm potansiyeli odağında ulusal turizm stratejisi eylem planlarının değerlendirilmesi, akıllı destinasyon ve iyi uygulama örneklerinin katılımcılarla paylaşılması planlanıyor. Bu konulara ek olarak, komitenin teknik işlerinin değerlendirilip üyelik hareketlerinin görüşüleceği idari oturumda komite üyeleri tarafından İnanç Turizmi, Gastronomi Turizmi, Jeotermal Turizmi, Kültür Turizmi ve Doğa Turizmi konuları ile ilgili teknik rapor sunumları da gerçekleştirilecek.

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu’na katılacak olan kurum yada kişilerin 23 Şubat 2018’e kadar BU LİNKE tıklayarak bildirmesi gerekiyor.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İstanbul'da düzenlenen EMITT fuarının açılışına katılan Bakan Numan Kurtulmuş'u Şanlıurfa'daki bu toplantıya davet etmişti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Başkan Adayı Yiğit, Buğday Pazarı Esnafını Ziyaret Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık