urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Kültür-Sanat TUSAF Başkanı: Göbeklitepe'ye borcumuz var!

TUSAF Başkanı: Göbeklitepe'ye borcumuz var!

Buğdayın ana vatanı Göbeklitepe'yi ziyaret eden Türkiye Un Sanayicileri Başkanı Eren Günhan Ulusoy, "İhracatta bizi dünya şampiyonu yapan, buğdayın ana vatanına geldik. Bu aslında TUSAF'ın buğdaya olan borcu, ahde vefası. Biz bugün bu ahde vefayı gerçekleştirmek için buradayız" dedi.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2019 Cumartesi 11:39
TUSAF Başkanı: Göbeklitepe'ye borcumuz var!

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli tarihi değerlerinden biri olan Şanlıurfa’daki Göbeklitepe’ye ilgi gün be gün artıyor. 12 bin yıllık geçmişi ile tarihin sıfır noktası kabul edilen Göbeklitepe, bu kez ismini ihracatla duyuruyor.

Dünyanın 6 yıldır un ihracat şampiyonu olmasını sağlayan Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) ve  Beslenme Eğitimi ve Araştırma Vakfı (BESVAK), buğdayın ana vatanı Göbeklitepe’yi ziyaret etti.

Göbeklitepe'de buğdayın Anadolu'daki yerini ve önemini kaydeden Türkiye Un Sanayicileri Başkanı Eren Günhan Ulusoy, açıklamalarda bulundu.

 

ULUSOY: BUĞDAYA OLAN BORCUMUZU ÖDEMEK İÇİN BURADAYIZ!

Göbeklitepe'nin önemine vurgu yapan Ulusoy, "İhracatta bizi dünya şampiyonu yapan, buğdayın ana vatanına, doğum yerine yani hepimizin özüne ziyarete geldik. Bu aslında TUSAF'ın buğdaya olan borcu, ahde vefası. Biz bugün bu ahde vefayı gerçekleştirmek için buradayız.Öncelikle burada olmamızı sağlayan, hikayeyi belki çoğunuz biliyordur ama eğer bir  köylü bir taş parçasını çöpe atsaydı, bugün bizler medeniyetin tarihini değiştiren bu arkeolojik buluştan haberdar olmayacaktık" ifadelerini kullandı.

 

Göbeklitepe'de düzenlenen toplantının 2. günü, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Eren Günhan Ulusoy ve Beslenme Eğitimi ve Araştırma Vakfı (BESVAK) Başkanı Selahattin Dönmez'e plaket takdim edilmesiyle sona erdi.

 

 

 

Özlem DİKMEN/AJANS URFA

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Bakanın eşi ve ünlüler Urfa’ya geldi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık