Ana Sayfa KARAKÖPRÜ TOKİ Urfa'ya 2 Milyarın Üzerinde Yatırım Yapmış

TOKİ Urfa'ya 2 Milyarın Üzerinde Yatırım Yapmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın geçen hafta sonu Şanlıurfa ziyaretinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan'ın da kente geldiği ve Maşuk'ta incelemeler yaptığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2018 Cuma 09:37
TOKİ Urfa'ya 2 Milyarın Üzerinde Yatırım Yapmış

Şanlıurfa Maşuk bölgesinde incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada Şanlıurfa'ya bugüne kadar 10 bin 556 konut kazandırdıklarını 3 bin konutun inşaatının da halen devam ettiğini aktardı. TOKİ Başkanı Ergün Turan Maşuk bölgesinde inşaatı devam eden 3 bin konutun yarısını ise bu yaz satışa sunacaklarını belirtti.

TOKİ URFA'YA YANLIZCA KONUT YAPMAMIŞ

Şanlıurfa'ya yalnızca konut yapmadıklarını anlatan TOKİ Başkanı Ergün Turan, konutun yanı sıra 14 cami, 6 hastane, 5 aile sağlık merkezi, 7 büfe, 3 spor salonu, sağlık ocağı, 3 pansiyon, 14 ticaret merkezi, 2 kreş, 14 ilkokul ve 12 lise yaptıklarının altını çizdi. Şanlıurfa'ya bugüne kadar 2 milyar 242 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, Şanlıurfa'da yerel ve yatay mimari ile inşa edilen projelerin semt sakinleri ile esnafın iç içe olduğu mahalle kültürünü yansıtıp yeni bir yaşam alanı oluşturduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urfadasin

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

ANADOLUNUN EN BÜYÜK SEKTÖR FUARI ŞANLIURFA’DA AÇILIYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık