Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Ekonomi TOKİ Maşuk’taki Alt Gelir Konutların Kuraları Haftaya

TOKİ Maşuk’taki Alt Gelir Konutların Kuraları Haftaya

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Maşuk Bölgesi 5. Bölge 2. Etapta yer alan 642 konuttan 426'sını kuralı yöntemle satıyor. 16'sı 1+1, 410'u 2+1 sınıfında olan konutlar için 29 Ocak'ta başlayan başvurular 9 Şubat'ta sona ermişti.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2018 Pazar 03:34
TOKİ Maşuk’taki Alt Gelir Konutların Kuraları Haftaya
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Başvuru sonuçları TOKİ tarafından açıklandı. 2+1 konutlar için 4 bin 787 kişi başvurdu. Bunlardan 260'ının Engelli, 7'sinin Şehit ailesi olduğu belirlendi. 1+1 konutlara ise 4'ü Engelli olmak üzere 61 kişi başvuruda bulundu.

TOKİ Maşuk Alt Gelir Grubu konutlarının katlara göre fiyatları da açıklandı. Buna göre, fiyatlar 2+1 konutlar için 111 bin 671 lira ile 130 bin 638, 1+1 konutlar için ise 81 bin 739 lira ile 97 bin 61 lira arasında değişiyor. Yapılan inceleme sonucunda 7'si Engelli olmak üzere toplam 169 kişinin başvurusu aranan şartlara uymadıkları için kabul edilmedi. Bu kişilerden büyük bir kısmının ya kendisi ya da eşi adına tapuda kaydı bulunduğu görüldü.

TOKİ tarafından Şanlıurfa Maşuk 5.Bölge 2.Etap Projesinde yapımı gerçekleştirilen 16 adet 1+1 ve 410 adet 2+1 konutun, konut alma hakkı ve konut belirleme kurası 21 ŞUBAT 2018 Çarşamba günü, saat: 11:00’da, Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İNAN Konferans Salonu’nda (Esentepe) gerçekleştirilecek.

Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri: Kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar (1+1 konutlarda 1 adet ,2+1 konutlarda 21 adet ) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacak.

Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak. Alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecek. Konutlar sözleşme imzalama tarihinden itibaren 36' Ay içerisinde teslim edilecek

 

 

 

 

 

 

 

 

(urfahizmet)

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Şutso Çağrı Merkezi Hizmete Girdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık