Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa KARAKÖPRÜ TOKİ BASIN SİTESİ SAKİNLERİ NAMAZLARINI OTOPARK'TA KILIYOR

TOKİ BASIN SİTESİ SAKİNLERİ NAMAZLARINI OTOPARK'TA KILIYOR

Yakınında camii olmayan TOKİ Basın Sitesinin sakinleri yatsı ve teravih namazlarını otoparkta kılıyor.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2016 Cuma 10:13
TOKİ BASIN SİTESİ SAKİNLERİ NAMAZLARINI OTOPARK'TA KILIYOR
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Karaköprü TOKİ Basın Sitesinde mescit gibi vatandaşların namaz vecibelerini yerine getirecek bir mekanın yapılmaması ve civarda da her hangi bir camiinin olmaması site sakinlerinin vakit namazı, Cuma namazı ve Ramazan ayının gelmesi ile birlikte teravih namazı kılmalarını da zorlaştırıyor.

Ramazan ayının gelmesi ve teravih namazlarının başlaması ile birlikte çözüm olarak site otoparklarından birisinde Yatsı ve teravih namazını kılan site sakinleri ise duruma tepki gösteriyor.

En yakın camiinin yaklaşık 1,5 kilometre ötede olduğunu ve orada da yer sıkıntısı olduğunu dile getiren site sakinleri yetkililere ve hayırseverlere seslenerek TOKİ Basın Sitesi ile birlikte civardaki birçok vatandaşın namazlarını kılabileceği bir camii yapılmasını istediler.

Site içersinde toplu namaz kılmaya uygun bir mescidin olmadığını ve her gün otoparkı yıkayarak arabalar içersinde ve karanlıkta evlerinden getirdikleri seccadelerde namazlarını kıldıklarını dile getiren site sakinleri Karaköprü gibi bir ilçede okul, park, sağlık ocağı, hastane gibi hayati yapılara yer ayrılmadığını vurgulayarak imar düzenlemesine tepki gösterdiler

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık