Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa CEYLANPINAR TİGEM’den emekli…

TİGEM’den emekli…

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bulunan TİGEM arazileri içerisindeki sosyal tesislerde sergilenen eski model traktör dikkat çekiyor.

Giriş Tarihi: 31 Mart 2016 Perşembe 14:57
TİGEM’den emekli…
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
TİGEM sosyal tesislerinin hemen yanı başında sergilenen 1977 model Ford 3000 marka traktör yıllarca hizmet verdikten sonra 2011 yılında, Fendt 936 marka traktörün gelmesiyle emekliye ayrıldı. Emektar traktör 2011 yılında yerine sıfır traktör gelmesiyle TİGEM içerisinde sergi alanı oluşturularak orada sergilenmeye başlandı.

BİLGİLENDİRME TABELASI

Traktörün sergilendiği alanın hemen önüne asılan bilgilendirme tabelasında ise emektar traktörün bilgileri ve yeni gelen traktörün bilgileri yer alıyor. Yıllarca TİGEM’e hizmet eden 1977 Model Ford 3000 marka traktörün bilgilendirmesinde şu ifadeler yer alıyor;

“ Güç: 47 BG, Şanzıman Tipi: Düz Şanzıman, Maksimum Hız: 26 Km/Saat, Teknik Özellikler: Traktör gücü itibari ile 3 nokta askı sisteminin kaldırabileceği ve iş genişliği yaklaşık 1 metre olan pulluklara sürüm yapa bilmektedir. Direksiyon kutusu mekanik olarak çalıştığından çalışan personelin kolları ön tekere gelen büyük taş ve keseklerden çok etkilenmektedir.”

2011 Model Fendt 936 Marka traktörün bilgilerinde ise; “Güç 360 BG+%10=400 BG, Şanzıman Tipi: Vario Şanzıman, Maksimum Hız: 45 Km/Saat, Teknik Özellikler: GPS ile uydudan otomatik kontrollü joistik tipide vites ve dijital ekrandan motor devri seçebilmeye uygun bilgisayarlı kontrol paneli, öne ekipman bağlamak için hidrolik sistem ve kuyruk mili tertibatı mevcuttur. Tamamen hidrolik direksiyon tertibatı, klima, radyo-teyp imkanları ile konforlu bir sürüm sunmaktadır.”

ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Öte yandan güzel bir düşünceyle sergilenen traktör bakımı yapılmadığı için çürümeye başladı. Bilgilendirme resmindeki son hali ile şimdiki hali karşılaştırıldığında koltuk kılıflarının yırtıldığı traktör renginin solduğu ve bazı yerlerinde çürümelerin oluştuğu görülüyor.
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık