×
×
Ekonomi
Telebyad'da Top Sesleri Susmadı
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne komşu Suriye'nin Telebyad ilçesinde ordu birlikleri ile muhalifler arasında çatışmalar yer yer devam ediyor.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29

Suriye ordu birlikleri tarafından sürekli top atışlarına hedef olan Telebyad'dan dumanlar yükselirken, yoğun top atışı Akçakale'de tedirginliğe neden oluyor.

 

Muhalifler ile ordu birlikleri arasında çatışmaların görüldüğü Telebyad'da yaşam normale dönmedi. İlçede kontrolün muhaliflerin eline geçmesi ardından ordu birliklerince başlatılan top atışları hafta sonu da devam etti. Ordu birliklerinin yaptığı atışların isabet ettiği Telebyad'da zaman zaman dumanlar yükselirken, Akçakale'de oturanlar tedirgin olduklarını söyledi. Akçakale'de yaşayanlar, sınırı aşan mermi ve şarapnel parçalarına hedef olma korkusu yaşadıklarını, Suriye sınırına olabildiğince uzak durmaya çalıştıklarını ifade etti.

 

Suriye'de çıkan çatışmalarda yaralanan 1 muhalif, sınırdaki tel örgülerden geçirilerek getirildiği Akçakale Devlet Hastanesi'nde tedavi edildi. Çatışmalardan kaçan Suriyeli bazı aileler de sınırdaki askerlere teslim olarak çadır kente yerleştirildi.

 

f5haber.com

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı