Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Tefecilerin Mağdur Ettiği Şanlıurfalı Aile, Devletten Yardım Bekliyor

Tefecilerin Mağdur Ettiği Şanlıurfalı Aile, Devletten Yardım Bekliyor

Tefeciler, Şanlıurfa’da bir ailenin yuvasını daha dağıttı. Bozova’da 5 yıldır süren bir tefecilik olayı Polat ailesine zor günler geçirtiyor. Tefeciler arasında 5 yıl önce başlayan para alış-verişi, Polat ailesinin tümüne adeta huzur bırakmadı.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2017 Perşembe 12:56
Tefecilerin Mağdur Ettiği Şanlıurfalı Aile, Devletten Yardım Bekliyor
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Tefeciler, Şanlıurfa’da bir ailenin yuvasını daha dağıttı. Bozova’da 5 yıldır süren bir tefecilik olayı Polat ailesine zor günler geçirtiyor. Tefeciler arasında 5 yıl önce başlayan para alış-verişi, Polat ailesinin tümüne adeta huzur bırakmadı. Devlet yetkililerinden yardım isteyen aile, gerekenlerin yapılmasını istiyor.

Tefeciler, kentte bir evin kötü günler yaşamasına daha neden oldu. Polat ailesinin bir bireyi ile tefeciler arasında 5 yıl önce başlayan para alış-verişi, Polat ailesinin huzurun kaçmasına neden oldu. İddiaya göre tefeciler, Hanım Polat’a ait bir iş yeri ve 2 katlı binaya çöktü. Yaşanan sıkıntılar nedeniyle hastalığı tavan yapan Polat’ın tedavisine devam ediliyor. Mağdurların tek umudu, devlet yetkililerinden yaşadıkları sıkıntılara derman bulunması ve tefecilerin gereken cezayı alması.
HANIM POLAT: DEVLET YETKİLİLERİNDEN YARDIM BEKLİYORUZ


Hanım Polat, tefecilerin kendisinden aldığı evini ve işyerine geri verilmesi için devlet yetkililerinden yardım bekliyor.

Kardeşi Mehmet Polat da, yaşanan mağduriyet sürecini şöyle anlatıyor:”Daha önce bir tefeciye bulaşmıştık, tefeciye evi vermek zorunda kaldık. Ev de eline geçince daha önce kiracı olarak verdiğimiz kişi tutuyor, tapusunu aldıktan sonra yeni ameliyat olmuş yatakta bulunan ablamı gidip tehdit ediyorlar. Kapıyı vuruyorlar çıkacaksınız, bu ev benimdir diyor. Bir şekilde cüzi bir şekilde anlaşmalı olarak evi almış zor kullanarak hasta haliyle.
BİZ DEVLETİMİZE, YARGIMIZA GÜVENİYORUZ
Ablam da apar topar çocuğuyla birlikte hasta haliyle kendi ilaçlarını evde bırakıp çıkmak zorunda kalıyor. Çünkü kadın kısmıdır. Korkudan çocuğun çantasını birçok şeyi bırakıp çıkmak zorunda kalıyor. Biz yargıya güveniyoruz. Önce Allah’a sonra yargıya güveniyoruz. Biz başvurduk. Ama ilçe emniyette bir bekçi ablamlar çıktıktan sonra kapıyı kaynatıyorlar. Biz dedik, böyle bir olay olmuş emniyet gereken tedbirleri alır. Bekçinin etkisiyle usulsüzlük yapıldı. Resmen evimiz elimizden alındı. Anlaşmalı olarak alan kişi kendi adına geçirmiş oldu.
GEREKEN MÜDAHALENİN YAPILACAĞINA İNANIYORUZ
Şu anda ev ablamın eşyaları içinde o şekilde duruyor. Yetkililer bu tefecilere gereken dersi vermesi lazım. Biz devletimize güveniyoruz. Önce Allah’a sonra devlete güveniyoruz, gereken müdahalenin yapılacağına inanıyoruz. Yetkililerden gerekeni yapmasını bekliyoruz. Özellikle devletimiz bu tefecilerin üzerinde duruyor ama bir şekilde sonuçlanmıyor. Tefeciler tekrar bırakılıyor. Tefeciler önce yakalanmıştı şu anda serbest bırakıldı. Mahkeme devam ediyor, biz de bekliyoruz. Şu anda mağdur olan benim ablam hastalığı ilerledi, ilaçları içerden kalmasından dolayı çocuğu okulundan oldu. Ablamın hastalığı daha da ilerledi çünkü zamanında müdahale yapılamadı ve o ilaçlar içerde kaldı, o korku tekrar bir daha 2 defa ameliyat ettirmek zorunda kaldık. O zaman Ankara’ya götürdük. Bu kez Ankara Başkent Üniversitesi’ne götüremedik.”

 

 

Şanlıurfa - RHA

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Yusuf Yetim toprağa verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık