Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Ekonomi Taşerona kadroda son dakika gelişmeleri: Kadro tarihi belli mi?

Taşerona kadroda son dakika gelişmeleri: Kadro tarihi belli mi?

Taşerona kadro için bekleyen binlerce taşeron işçi, büyük heyecanla kadronun verileceği tarihi araştırıyor. Peki taşerona kadro tarihi belli mi? İşte taşeron düzenlemesinde son dakika gelişmeleri.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2017 Pazar 13:27
Taşerona kadroda son dakika gelişmeleri: Kadro tarihi belli mi?
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Taşerona kadro düzenlemesi için geçtiğimiz günlerde başlayan süreç, yaklaşık 900 bin işçiyi yakından ilgilendiriyor.

İşçilerin merakla beklediği taşeron düzenlemesi için de son dakika açıklamaları yapılmaya devam ediyor.

Peki taşerona kadro tarihi belli mi? Taşerona kadro ne zaman verilecek? İşte taşeron düzenlemesinde yaşanan son gelişmeler ve yapılan son açıklamalar.

TAŞERONA KADRODA SON DAKİKA GELİŞMELERİ

Yaklaşık 900 bin taşeron işçisine kadro müjdesini geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermiş ve taşeron düzenlemesi için süreç resmen başlamıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, düzenlemeye ilişkin bilgiler vermişti. Yapılan açıklamaların ardından taşeron işçileri merakla kadronun verileceği tarihi bekliyor. İşte taşerona kadro düzenlemesi konusundaki son gelişmeler.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAŞERON AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstihdam Şurası'na katıldı. Taşeron işçilere kadro verilmesi konusuna değinen Erdoğan, "Taşeronluk neydi? Adeta komisyonculuktu. Taşeron, çalıştırdığı işçiye ne veriyordu? İşte asgari ücret üzerinden meblağ. Kazanan kim? Kendisiydi. Pazarlığı yaparken de zaten öyle yapıyordu. Ama şimdi artık hükümetimizin böyle bir sorunu olmayacak, o bitti. Şimdi artık işçi olarak bu taşeronların yanında çalışanların hepsi istihdam edilmiş olacak ve böylece artık onların da bir derdi evelallah kalmadı." ifadesini kullandı.

Taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda başta Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Maliye Bakanı Naci Ağbal olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Erdoğan, iş dünyasına sağlanan teşvikleri anlattı.

İş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verdiği oranda teşviklerin verimliliğin ve uygulamasının o oranda güçlü olacağını vurgulayan Erdoğan, "Anamuhalefetin başındaki zat kendine göre asgari ücret belirliyor. Diyor ki '2 bin lira.' Artık senin söylediğin rakam gibi bir rakam da ortada kalmayacak. Şu anda ben inanıyorum ki artık bu yeni süreç, çok daha farklı bir süreç olacak. Çünkü taşerona giden, şimdi kime gidecek? Direk işçi kardeşime gidecek." diye konuştu.

BAKAN SARIEROĞLU'NDAN TAŞERON DÜZENLEMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, çocuk işçiliğine sıfır tolerans ilkesiyle yaklaştıklarını bildirdi. Sarıeroğlu, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının 2018 yılı bütçesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Sarıeroğlu, taşeron çalışanlara kadro düzenlemesine ilişkin "Taşeronda çalışan kardeşlerimiz merak etmesinler, yaklaşık iki gün içerisinde çalışmamız tamamlanmış ve yasal zemine kavuşması konusunda adımlarımız atılmış olacak." açıklamasını yaptı.

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Banka Personel Alımları En Az Lise Mezunu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık