Ana Sayfa Ekonomi Taşeron işçilerin kadroya geçiş sınavları başladı

Taşeron işçilerin kadroya geçiş sınavları başladı

1 milyona yakın taşeron işçinin kadroya geçiş sürecinde sona yaklaşılıyor. Yazılı başvurusu kabul edilen adaylar için sınavlar başladı.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2018 Pazartesi 17:01
Taşeron işçilerin kadroya geçiş sınavları başladı

Taşeron işçilerin kadroya geçişinde sınav sürecini başlatan ilk kurum Sağlık Bakanlığı oldu. Sağlık Bakanlığı'na bugüne kadar toplam 183 bin 952 başvuru yapıldı. 36 bin 31 kişinin başvurusu reddedildi. Başvurusu kabul edilen yaklaşık 150 bin aday da sözlü sınava alınıyor.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde de 28 iş kolu için sözlü sınav formu hazırladı. Her iş koluna göre farklı sınav kurulları ve kuralları oluşturuldu. Temizlik hizmetleri için adayların; zemin temizliği, büro temizliği ve elektronik eşya temizliği bilgisi ile hijyen kurallarına uyma bilgisine bakılıyor. Sınav kurul üyelerinin görüşleri forma ekleniyor.

Sözlü sınav sonucunda adaylar başarılı ya da başarısız olarak değerlendiriliyor. Kurumlar sözlü sınavın yanı sıra yazılı sınav uygulaması da yapabiliyor. Yazılı sınav yapan kurumlarda en az 50 puan alma şartı var. Tüm kurumlarda sınav süreci 22 Mart tarihine kadar tamamlanacak.Sınavların bitiminden sonra 23-26 mart tarihleri arasında sürece ilişkin itirazlar toplanacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Bakan açıkladı: TOKİ için yüzde 22 indirim!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık