Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Ekonomi Taşeron işçide kadroya geçişler yarın başlıyor

Taşeron işçide kadroya geçişler yarın başlıyor

Devlet kademelerinde kadroya geçmek isteyen taşeron işçiler için kadro süreci 2 Ocak'ta başlıyor.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2018 Pazartesi 11:05
Taşeron işçide kadroya geçişler yarın başlıyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçide kadroya geçişlerin 90 gün olduğunu söylemişti. Ve taşeron işçilerde kadroya geçiş süreci belli oldu. Taşeron işçiler kesin olarak ne zaman kadroya geçecek, taşeron işçilerin kadroya geçmesi için girecekleri sınavın tarihi ne zaman?

İşte tüm detaylar...

Olağanüstü hal kapsamındaki 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmelerinin yolu açıldı. 2 Ocak itibariyle sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek isteyenler 10 gün içinde çalıştıkları idarenin hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birime başvurabilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise yaptığı açıklamada taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecinin 90 günde olacağını söylemişti. Ve taşeron işçilerin kadroya geçiş süreçleri belli oldu.

TAŞERON İŞÇİLERE 10 GÜN BAŞVURU SÜRESİ

Taşeron işçiler 2 Ocak ile 11 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuru yapacaklar. Bunun akabinde başvuran işçilerin başvuruları 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 gün incelenecek. İtiraz etmek isteyenler ise 21 Şubat ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında bu haklarını kullanabilecekler. İtirazların incelenmesi ve kadroya geçen işçilerin kesin ilan listeleri 24 Şubat ve 2 Mart arasında askıya çıkacak.

TAŞERON İŞÇİLERİN SINAV SÜRECİ

Bu süreçten sonra 3 Mart ve 22 Mart 2018 tarihleri arasında taşeron işçiler sınava girecek. Sınav kuruluna itiraz ise 23 Mart ile 26 Mart 2018 arasında gerçekleştirilecek. Sınavdan başarılı olanlar da 2 Nisan 2018'de kadroya geçmiş olacak.

TAŞERON İŞÇİLERDE BAŞVURU ŞARTLARI

Kapsamda olanlardan istekliler, başvuru formunu eksiksiz doldurarak ve dilekçe eklemek suretiyle 11/1/2018 tarihi mesai bitimine kadar idaresinin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine, sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı olarak başvuracak. Başvuru elden yapılacak. Belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmaz.

BAŞVURU SIRASINDA YAZILACAK DİLEKÇELERİN ÖRNEĞİ

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Banka Personel Alımları En Az Lise Mezunu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık