Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Tankerle Su Takviyesi Yapılıyor

Tankerle Su Takviyesi Yapılıyor

Kentin Simgesi Olan Balıklıgöl de son günlerde baş gösteren Su İhtiyacın Belediye Tankerlerle Taşıyarak Gidermeye Çalışıyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Tankerle Su Takviyesi Yapılıyor
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Kentin Simgesi Olan Balıklıgöl’de son günlerde baş gösteren Su İhtiyacın Belediye Tankerlerle Taşıyarak Gidermeye Çalışıyor.

Kente gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinin başında gelen Balıklıgöl’de kirlilikle birlikte yaşanan su sıkıntısını Belediye’ye tankerlerle gidermeye çalışıyor. Şanlıurfa Belediyesine ait tankerler Balıklıgöle günde 250 bin litre su takviyesi yapıyor. Organize Sanayi Bölgesinin Su İhtiyacı Direkli’den karşılanmaya başlaması üzerine Balıklgöl’e buradan gelen su miktarının azalmasıyla kentin simgesi olan Balıklıgölde su sıkıntısı yaşanmasına yol açtı. Şanlıurfa Belediyesi kirlilikle birlikte su sıkıntısının had safhada olduğu Balıklıgöl de çareyi tankerlerle su taşımada buldu. Belediye’ye ait tankerlerle getirilen su hortumlar aracılığıyla Balıklıgöl’e boşaltılıyor. Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba Acil sinyali veren Balıklıgöl de Vilayet, Belediye, Tarım İl Müdürlüğü, DSİ ile Harran Üniversitesinin ciddi çalışma içersinde olduğunu söyledi. Balıklıgöl’e gelen Debiden Organize Sanayi Bölgesine su verildiğinden dolayı burada su seviyesinin düştüğünü belirten Belediye Başkanı Fakıbaba “ Taşıma su ile değirmen dönmez deniliyor ama biz taşıma suyla değirmeni döndürmeye çalışıyoruz. Tankerlerle günde 200 ile 250 bin litre taşıdığımızı suyu Balıklıgöl’e boşaltıyoruz. Balıklıgöl sadece Şanlıurfa için, Türkiye için değil Dünya için önemli bir yer. 7 buçuk kilometre uzaklıktan geçen Fırat’ın suyu Organize Sanayi Bölgesine verilirse Balıklıgölde su sıkıntısı yaşanmaz. Şu anda Balıklıgöle gelen su miktarı 50 litreye düştü” dedi

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık