Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa KARAKÖPRÜ ŞUSKİ Bakıyor, Sular Boşa Akıyor

ŞUSKİ Bakıyor, Sular Boşa Akıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Şanlıurfa Karaköprü ilçesinde gazeteciler için yapılan 229 Konut’un suyu çıktı.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2017 Pazartesi 14:28
ŞUSKİ Bakıyor, Sular Boşa Akıyor
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Şanlıurfa Karaköprü ilçesinde gazeteciler için yapılan 229 Konut’un suyu çıktı. Bin bir umutla ve büyük bir sıkıntıyla  TOKİ'nin Basın sitesinden daire alanlar şimdiler de bin pişman. dairelerine taşındıkları günden buyana her gün yeni bir sorunun patlak verdiği TOKİ Basın Sitesinde, son bir aydır ŞUSKİ'nin patlayan su borusuyla perişan durumda.ŞUSKİ, Basın Sitesinin bulunduğu Karaköprü  Kazancı Bedih Caddesi 1 ay içerisinde ortalama olarak 20 kez kazılıp yeni borular döşendiği halde her gün bir yerde su patlaması devam ediyor. Soruna bir türlü çözüm bulamayan ŞUSKİ sonun da pes etti.

Şanlıurfalıların su faturalarına ve vergilerine yansıyan ŞUSKİ'nin onaramadığı  söz konusu patlaktan, suları sokağa ve caddelerde sabahtan, aksama, aksamdan sabaha kadar boşa  akıyor. Bu durum ise yanlızca basın sitesinde oturanları rahatsız etmiyor.Yoldan gecen sürücüleri ve yayaların yanı sıra basın sitesine bayramlaşmaya yada misafirliğe gelenleri de mağdur ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin bütçesinden en fazla pay alan ŞUSKİ'nin sorunu çözememesini, kadrosunda yeterli mühendisi yada bilgili bir mühendisinin olmadığına bağlayan vatandaşlar,

"ŞUSKİ'nin suyu çıkmış. Yanlızca burası değil ki Urfa'nın her tarafında ŞUSKİ'nin acizliği var. Resmen ŞUSKİ bakıyor sular boşa akıyor. O kadar arıyoruz sorunumuzu iletiyoruz çözüm yok. Karaköprü  Kazancı Bedih Caddesine bir çözüm bulsunlar.Artık BİMER'e, CİMER'e şikayet etmeye başlayacağız. Birde en pahalı suyu bize satıyorlar.Hele son 3-4 aydır su faturalarınıza bir bakın.Herkesin su faturası kabarmış.Fırat Nehri, Atatürk Barajı hemen yanı başımızda ama su faturalarımız el yakıyor.Kullandığımız ton artınca suyun litre birim fiyatını da katlayarak hesap ediyorlar.Birim fiyatı sabit tutmuyor.Normalde toptan mal alsan indirim yapılar.Ama ŞUSKİ, su tonajımız artınca suyun litre fiyatına 3-4 kat fiyat vurup öyle tahsil ediyor. Nerede bu devlet diyesim geliyor.Nerede bu başkan, Nerede bu ŞUSKi diye bağırasım geliyor" siteminde bulundular.

 

 

urfadasin

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık