Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Eğitim Survivor Urfa Etabında Nefes Kesen Mücadele

Survivor Urfa Etabında Nefes Kesen Mücadele

Şanlıurfa’da yaklaşık 6 bin öğrencinin öğrenim gördüğü 7 okulun yol güzergâhında bir üst geçidin olmaması nedeniyle öğrencilerin bariyerlerden atlayarak okula gitmesi Survivor görüntülerini aratmıyor.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2017 Cumartesi 10:00
Survivor Urfa Etabında Nefes Kesen Mücadele
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa’da yaklaşık 6 bin öğrencinin öğrenim gördüğü 7 okulun yol güzergâhında bir üst geçidin olmaması nedeniyle öğrencilerin bariyerlerden atlayarak okula gitmesi Survivor görüntülerini aratmıyor. Aynı zamanda tarihi İpekyolu’nun şehirlerarası ulaşımını sağlayan yolda öğrencilerin kimi zaman ölümle burun buruna gelmesi nefesleri kesiyor. Ölümlü kazaların fazla olduğu yolda öğrenciler ve öğrenci velileri üst geçit istiyor.

"HER GÜN BARİYERLERDEN ATLAYARAK KARŞIYA GEÇİYORUM"

"Üst geçidin yapılması için illa bir kişinin ölmesi mi gerekiyor" diyen öğrenci Hasan Hüseyin Çimen ise Batıkent Mahallesinde (TOKİ) oturuyorum. Her gün bu yolu kullanarak bariyerlerden atlayarak karşıya geçiyorum. Bundan dolayı çok sıkıntı yaşıyorum. Bu yola üst geçidin yapılması için illa ki bir kişinin ölmesi mi gerekiyor. Bir an önce üst geçidin yapılmasını istiyoruz. " dedi.

Yaşadıkları sorunla alakalı imza toplayarak yetkililere verdiğini söyleyen öğrencilerden Heybetullah Arıkuşu, "Geçtiğimiz gün yol için müdür yardımcımıza dilekçe vermiştik. 25 sayfa imza da toplamıştık. Karşıdan karşıya geçmemiz için üst geçit olsa çok iyi olur. " ifadelerini kullandı.

Ölümlü kazaların olmaması için yetkililere çağrıda bulunan öğrenci velisi Hüseyin Dinç de "Bir veli olarak yaşadığımız sorunu dile getirmek istiyorum. Akabe yolu Mancı Deresi civarındayız. Burada Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu, yaklaşık 6 bin öğrencinin eğitim gördüğü bir okuldan bahsediyoruz. Ancak okulun karşısında yüksek tonajlı araçların son sürat geçtiği İpekyolu var. Aynı zamanda okula gidiş-gelişlerde belediyenin, okulun arkasında bulunan mahalle de olmak üzere halen bir şehir içi taşımacılık yapan otobüsü yok. Herhangi bir ölümlü kazaya sebebiyet vermemek için buradaki eğitimin devamlı olabilmesi için bir veli olarak yetkililere çağrıda bulunuyorum. " şeklinde konuştu.

Sorunu gündemine alan HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Ahmet İdem ve beraberindeki heyet ise Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdulbaki Akın’ı ziyaret ederek yaşanan sorun görüştü.

İdem, “Tarihi İpekyolu, şehirlerarası ulaşımı sağlayan bir yoldur. Araçların süratle geçmesi ve araç sayısının fazla olması nedeniyle yolda karşıdan karşıya geçen öğrenciler, büyük bir tehlike ile karşı karşıyadırlar. Yetkililere, bilhassa Sayın Vali Abdullah Erin Bey'e buradan bir kez daha sesleniyoruz! Bu yol bir ölüm yoluna dönüşmeden acilen yetkililer bu durumu görmelidir.” dedi.

 

 

 

 

 

urfadasin 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Burs ve Kredi Başvurusu için Adaylar Dikkat 21 Ekim 2018 Son Gün

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık