Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Asayiş Suruçlu Önce Gönlünü Kaptırdı Sonra Parasını

Suruçlu Önce Gönlünü Kaptırdı Sonra Parasını

Evlilik vaadiyle dolandıranların tuzağına bu kez bir Suruçlu düştü.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2017 Pazar 22:24
Suruçlu Önce Gönlünü Kaptırdı Sonra Parasını
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Suruçlu Önce Gönlünü Kaptırdı Sonra Parasını Evlilik vaadiyle dolandıranların tuzağına bu kez bir Suruçlu düştü.

Şanlıurfa Suruç Sarayaltı Mahallesinde oturan, taziye düğün ve derneklerde mırra dağıtarak geçimini sağlayan Recep Yapan, gönlünü Mardin Midyatlı Nazlı'ya önce gönlünü kaptırdı. Sonra parasını altını ve her şeyini kaptırdığında iş işten geçmişti. İddiaya göre evlilik arayışında olan Recep Yapan’ı, Viranşehir'de ismi öğrenilemeyen bir kişi Mardin'in Midyat ilçesinden Nazlı isminde kadınla tanıştırdı.

Nazlı’yı görür görmez vurulan Recep Yapan, taziye düğün ve derneklerde mırra satarak evlilik için biriktirdiği paranın 14 bin liralık kısmını Nazlı’ya başlık parası olarak verdi. Gönlünü kaptırdığı kadınla evlenmek için Nazlı’ya 21 bin liralık da altın alan Ramazan Yapan, evlilik akdini gerçekleştirdi.

Evlendiği kadınla yalnızca 3 gün 3 gece yaşayan Suruçlu Ramazan Yapan, bir gün eve döndüğünde hayatının kadını evde de bulamadı. Bir daha da haber alamadı.

Suruç, Viranşehir, Mardin, Midyat hattında gitti geldi ancak ne kendisini o kadınla tanıştırana ulaşabildi ne de Mardin Midyat’ta Nazlı’nın ve ailesinin izine ulaşabildi. Tam tamına başlık ve altın parası olmak üzere 35 bin lirası dolandırılan Suruçlu Ramazan Yapan’ın hayatı alt üst oldu.

Dolandırıldığını anlayan Ramazan Yapan soluğu emniyette ve adliyede şikâyet etmekte aldı. Yıllarca köy köy ilçe ilçe düğün ve taziyeleri dolaşarak mırra satıp biriktirdiği bütün parasını evlik vaadiyle sinsice hayatına giren bir kadına kaptırıp dolandırılan Suruçlu Ramazan Yapan yeniden taziye ve düğünlerde mırra satıp geçimini sağlamanın yollarını arıyor.

Suruç’ta Ramazan Yapan’nın başına gelen dolandırıcılıktan haberdar olanlar ise şok olduklarını belirttiler.

 

 

 

 

 

 

 

urfadasin 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Otomobil şarampole devrildi: 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık