×
×
Eğitim
Suruç Nar Festivali başlıyor! İşte katılacak şarkıcılar
Bu yıl 2'ncisi düzenlenecek olan Suruç Nar Festivali'nin programı belli oldu. 3 bin kişinin katılması beklenen festivalde sahne alacak isimler de açıklandı. İşte festival programının detayları
16 Ekim 2018 Salı 14:48

Suruç'un simgesi olan narın tanıtımı için Suruç Belediyesi ve Suruç Kaymakamlığı organizasyonunda 2'nci Suruç Festivali düzenlenecek.

22 Ekim Pazartesi saat 17.00 ile 22.45 saatleri arasında yapılacak festivalle ilgili basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan İlçe Belediye Başkan Vekili Tarık Açıkgöz, festivale yoğun bir katılım beklediklerini belirtti. Açıkgöz "Suruç’ta yetişen şifa kaynağı narı, bu festivalle tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Suruç’u yaşanabilir, modern bir yer haline getirmek için bir yandan çalışmalara devam ederken bir yandan da ilçemiz topraklarında yetişen şifa kaynağı Nar meyvesini tanıtarak ilçemizdeki tüm güzellikleri Ülkemizin dört bir yanına ve Dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz" dedi.

Açıkgöz herkesi festivale davet ederken, programın ayrıntılarının da paylaşıldı.

Buna göre festivalde nar bahçesi yarışması yapılacak ve en güzel nar bahçesi seçilecek. Protokol ve şarkıcıların katılımıyla kortej yürüyüşü düzenlenecek.

Yarışmalardan biri de Nar Güzeli seçmek için yapılacak. En güzel nar ekşisi için de üreticiler yarışacak. Festivalde en güzel nar fotoğrafı yarışması da yapılarak bir fotoğraf sergisi açılacak.

Nar ile ilgili bir sempozyum düzenlenecek. Renkli geçmesi planlanan festivalde Selçuk Balcı, Ömür Gedik, Latif Doğan ve mahalli sanatçılarından Avşarlı Memed, Mehmet Güçlü sahne alacak.

 

Ajans Urfa

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı