Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Ş.Urfa'da 10 günde 8 bebek öldü

Ş.Urfa'da 10 günde 8 bebek öldü

Şanlıurfa Doğumevi Hastanesi Yenidoğan ünitesinde 06 Temmuz gününden bu yana doğan bebeklerden 8'sının enfeksiyon nedeniyle öldüğü iddiası üzerine yeni doğan ünitesi kapatıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Ş.Urfa'da 10 günde 8 bebek öldü
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Karantina altına alınan Yenidoğan ünitesinde 8 bebeğin hayatını kaybettiği iddiası ortalığı karıştırdı.


Günde ortalama 70 bebeğin dünyaya geldiği Şanlıurfa Kadın hastalıkları ve doğumevi hastanesinde taburcu edilen 12 bebeğin yakınlarına telefonla bilgi verildiği olağandışı bir durumda en yakın sağlık merkezine başvurmaları gerektiği bildirildi. Bu arada hastanede tedavi altında bulunan ve durumu ciddi olan 13 bebeğin küveze konularak Çocuk hastanesi ve OSM hastanesine sevkedildiği öğrenildi.


Sabah saatlerinde Hastaneye gelen Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve Sağlık İl Müdürü Hasan Demir hastanede incelemelerde bulundu.


Sağlık Müdürü Hasan Demir ve Hastane baştabibi Mehmet Demir açıklama yetkilerinin bulunmadığını dile getirerek “Sayın Valimiz bu konuda gerekli açıklamayı bazı basın organlarına yaptı.” diye konuştu.


Hasta yakınları hastanede yatak sayısının yetersiz olduğu bazı hastaların yataklarda çift yatırılmak süretiyle tedavi edildiği iddia ederken, kalabalık nedeniyle hijyenik ortamın sağlanamadığı yenidoğan ünitesinde hasta ve yakınlarının annenin doğumu sırasında enfeksiyon bulaştırabileceği dile getirildi.


Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ise  Dün bu konu ile ilgili haber aldığını ve Hastanede inceleme yapıldığını dile getirerek “Kesinlikle enfeksiyona bağlı bir ölüm yok. Fakat havaların ısınmasıyla bazı önlemler aldık. Bu önlemlerden dolayı bir yorum getirilmiş olabilir.” dedi.


Ayrıca Edinilen Bilğilere Göre,Hastanede Yatak Sayısı yetersiz olduğu için hastalar çift yatırılmak zorunda kalıyor.

Hijyen kurallarına Hasta ve Yakınlarından Anne'nin doğumu sırasında enfeksiyonun Bulaştığı Sanılıyor.

Hastane Teşkilatlı bir güvenlik olmadığı için elini sallayan hastaneye gidiyor.Yani Bir hastanın Yanına En az 5-6 yakını Ziyaret ediyor.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık