Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Sulama Birlikleri Tez Konusu Oldu

Sulama Birlikleri Tez Konusu Oldu

Şanlıurfa’da ki sulama birlikleri tez konusu oldu.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Sulama Birlikleri Tez Konusu Oldu
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Doktora öğrencisi  Zehra Banu İlal Şanlıurfa’nın Harran ilçesindeki köyleri gezerek  Harran’daki sulama birliklerini mercek altına aldı. Sulama Birliklerinde Yerel Katılım Modeli konulu tez araştırması için Harran’daki çiftçilerle görüşüyor.

Şanlıurfa Sağlık köyünde çiftçilerle bir araya gelen İlal çiftçileri dinliyor.  Çiftçiler ise geçmiş dönemde ki valilerin Sulama birliklerini başıboş bıraktıklarını belirtti. Sağlık köyünde oturan Hasan Kelebek Sulama birliklerinin ovayı bataklık haline çevirdiğini dile getirerek “Buna görev yapan Valiler denetlemediler. Siyasilerin elinde bulunan Sulama birlikleri siyasi rant kavgalarının yaşandığı sektör haline geldi. Bir çok yolsuzluklar var fakat hiçbir Vali ilgilenmedi.  Sulama birliği başkanları kendi akrabalarına yevmiye adı altında ödemeler yapıyorlar. Biz defalarca şikayet etmemize rağmen soruşturma bile açılmadı.” dedi.

Doktora öğrencisi Banu İlal’in bölgedeki sorunları dikkatle dinlediği bunu kitabına ekleyeceğini ve rapor halinde de yayınlayacağını dile getirdi.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık