Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Sağlık Sonrada "Doktorlar neden Urfa'dan kaçıyor" diyoruz

Sonrada "Doktorlar neden Urfa'dan kaçıyor" diyoruz

Şanlıurfa'da yetersiz personel ve hastaneler nedeniyle doktorların iş yoğunluğu artarken, buna hastalarında kural tanımamazlığı eklenince yeterli sağlık hizmeti sağlanamıyor. Zira kentte bir doktorun odasında 10'dan fazla hastaya rastlamak mümkün.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2018 Cumartesi 15:01
Sonrada
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa'da 'sağlık' yine skandal bir görüntüyle gündeme geldi.

Yeni açılan Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sağlık Bakanlığı'nın acilen çözüm üretmesi gereken manzara yaşanıyor. Gün içerisinde 100'den fazla hastaya bakmak zorunda kalan hastane doktorları odaya çat kapı gelen ve sıra tanımayan hastalar dolayı yeterli ve kaliteli sağlık hizmeti veremiyor. Hastanede bir doktorun odasında 10 fazla hasta bulmanız mümkün.

Kimi hasta sıra beklemekten sıkıldığı için içeriye giriyor, kimi tahlil sonuçlarını göstermeye kimi ise durumunun acil olduğunu belirterek doktordan tedavi talebinde bulunuyor. Hal böyle olunca poliklinik doktorları adeta acil doktorları gibi ayak üstü, en fazla 3-4 dakika içerisinde hastanın şikayetini öğrenip muayene ediyor. Bu ise hastalığın kimi zaman net anlaşılmasının ve doğru tedavi uygulamanın önüne geçiyor.

Bu manzaranın en büyük sebebinin ise yetersiz personel olduğu belirtiliyor. Böylesi zor koşullarda görev yapan doktorlar çoğu da zorunlu görev yerleri olan Şanlıurfa'dan bir an önce gitmenin yoluna bakıyor.

Vatandaşlar Bakanlığın kentteki sağlık sorunlarına acilen el atmasını istiyor.

 

 

 

 

 

AJANS URFA

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
  • yorum2018-01-14 13:10:04Hasan çeçan

    Dün gece 03.30 dan beri eyyubiye hastanesindeyiz,hemsiresinden tut temizlikçisine kadar.Hepsi çok seviyesizler,birbirleriyle şakalasmalari,kimin memur kimin hademe olduğunu anlamakta zorlaniyor..Ne bi bataniye nede bi yastık vermediler,yok diyorlar...Ak parti sağlikta çığır açtık diyor,ne derece çığır açtığını gözlerimle gördüm....İnsanların doktor ve hemşireleri niye dövdüklerini bugun daha iyi anladim...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık