Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Somali'de 'Ne Arıyorsunuz'

Somali'de 'Ne Arıyorsunuz'

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, "Hayırseverlere dün 'Somali'de ne arıyorsunuz' diyenlerle bugün Van'daki depremi Çukurca'daki hain saldırıyla ilişkilendirip 'Oh olsun' diyenler aynı ağzı konuşuyor." dedi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Somali'de 'Ne Arıyorsunuz'
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Abdülkerim Gök, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin jeolojik yapısı gereği bir deprem kuşağı ülkesi olduğunu hatırlatarak, "Deprem felaketi Türkiye'nin batısı ve doğusunda nerede olursa olsun ancak birlik ve beraberlikle tüm acılar paylaşılır." dedi.

Sosyal medyada son günlerde kullanılan 'Van'daki depreme oh olsun, 24 şehidimizin karşılığıdır.' söyleminin çok tehlikeli ve bazı kesimleri provoke edip galeyana getirecek bir dil olduğunu vurgulayan Gök, "Asıl bu gibi felaketlerde kardeşlik ve birlik beraberliğimizi göstererek düşmanlarımızın tüm emellerini boşa çıkarmalıyız. Terör belası ile deprem felaketini asla ve asla birbiriyle ilişkilendirmemek gerekir." ifadelerini kullandı.

Dünyada ve Ortadoğu'da politik ve stratejik bir güç haline geldiği bir dönemde Türkiye'nin, Somali'deki açlık ve kuraklık felaketine duyarsız kalmadığını ifade eden AK Parti'li Gök, "Ama ne yazık ki dün Somali'deki açlığa ve susuzluğa gözünü kapayanlar şimdi neredeyse Van'daki depreme alkış tutacaklar." şeklinde tepki gösterdi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek ise "Çukurca'da şehit düşen aslan Mehmetçiklerimizin acısını henüz millet olarak yaşıyorken Van'da böyle bir felaketin haberini almanın üzüntüsü içerisindeyken, bazı art niyetli çevrelerin, 'Bu felaket Çukurca'daki hain saldırının karşılığıdır.' söylemi kesinlikle terör örgütünün ekmeğine yağ sürer." açıklamasını yaptı.

Tarih boyunca iki kardeş halkı terörle birbirine düşüremeyenlerin, bu gibi nefret ve ayrıştırıcı söylemler karşısında ellerini ovuşturarak pusuda beklediğini savunan Akyürek, "Biz millet ve ümmet olarak ecdadımızdan eşref-i mahlûkat olan insan kim olursa olsun, elini uzatacak yardım edeceksin anlayışını öğrendik." dedi.
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık