urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Sağlık Sistem sorununa mahkeme kararıyla müdahale!

Sistem sorununa mahkeme kararıyla müdahale!

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaklaşık 2 yıldır Şanlıurfa'daki tüm hastanelerde kullanılmaya başlayan HBYS programı olan Sisoft'un ihalesini yaşanan aksaklıklar ve mağduriyetlerden dolayı mahkeme kararıyla iptal etti ve eski sistemine geri döndü.

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2018 Perşembe 12:02
Sistem sorununa mahkeme kararıyla müdahale!

Yaklaşık 2 yıldır Şanlıurfadaki tüm hastanelerde kullanılmaya başlayan HBYS programı olan sisoft, programdaki eksiklikler ve taleplerin karşılanamaması neticesinde mahkeme kararıyla ihalesi iptal edilerek eski sistem olan Fonet yazılım sistemine geçilmesine karar verildi.

Hastane yaptığı açıklamada dün gece geç saatlere kadar çalışanların uzun uğraşları sonucu hastanedeki bütün bilgisayarlara kurulumu yapılarak eski sisteme geciş işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim V. Dr. İdris Dağ "Hastanelerde kullanılan HBYS sitemi artık taleplere cevap veremez hale gelmişti sıkıntılı bir süreci hep birlikte atlattık, önceden kullandığımız ve tüm çalışanlarımızın bilmesine rağmen eğitimlerini tekrar verdiğimiz program olan Fonet yazılımına geçtik.

Gece geç saatlere kadar çalışan personellerimize bizlerde eşlik ederek sağlıklı ve hızlı bir geçiş olmasını sağladık. Önceki verilerin kaybolmadan yüklenmesi için biraz zamana ihtiyacımız olacak, bu anlamda emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor yeni programın hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. Sistemdeki aksaklıklar nedeniyle hastalar saatlerce muayene olmakta sorun yaşıyordu.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'dan ses geldi: Artık yeter!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık