Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Sıcaklar Bunaltınca....

Sıcaklar Bunaltınca....

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Şanlıurfa'daki hava sıcaklığı her gecen gün artıyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Sıcaklar Bunaltınca....
Kanal63.com

Mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklığı inanç turizminin gözde mekanlarından Şanlıurfa’da yaşamı olumsuz yönde etkiliyor.Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini görmek amacıyla kente gelen turistler aşırı sıcaklardan bunalınca zamanların serin yerlerde oturarak geçiriyorlar.
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Şanlıurfa’daki hava sıcaklığı her gecen gün artıyor. Geceleri serin gecen Kentte gündüz hava sıcaklığı yer yer 36 derecenin üzerine çıkıyor. Sıcaklardan etkilenenler ise yöre halkından çok Şanlıurfa’ya gelen turistler oluyor.
2008 – 2009 eğitim ve öğretim yılının sone ermesi ve turizmin sezonun başlamasıyla birlikte başta Balıklı göl olmak üzere kentin tarihi ve turistik yerleri görmek amacıyla İnanç turizmi için Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turistler alışık olmadıkları sıcaklar karşısında zor anlar yaşıyor. Aşırı sıcaklar karşısında tarihi yerleri gezemeyen turistler bunaltıcı sıcaklardan daha fazla etkilenmemek için zamanlarını Şanlıurfa’ nın simgesi olan kutsal Balıklı gölde serin olarak buldukları ağaçların gölgesinin altında oturarak geçiriyorlar. Sıcaklara dayanamayan çocuklar Balıklı gölden gelip Hasan Paşa Camisinin avlusunun içinden gecen suyun içersinde serinlerken, mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklığından bunalan Şanlıurfalı yaşlılar soluğu Hasan Paşa camisinde alıyor.
Şanlıurfa’nın tarihi güzellikleri görmek için Türkiye’nin değişik illerinden kente gelen yerli turistler aşırı sıcaklardan yakındı. Yerli turistler tarihi güzelliklerini merak ettiğimiz Şanlıurfa’ya gezmek amacıyla geldik. Ancak alışık olmadığımız sıcaklardan dolayı Şanlıurfa’yı gezemiyoruz. Sıcaklar çok fena bunaltıcı bir dakika duramıyoruz. Adım atacak durumda olmadığımızdan ağaç altında gölde yerde oturarak zaman geçirip havanın serin olması için akşam saatini bekliyoruz” dediler.

Kanal63.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık