×
×
Ekonomi
SGK'DAN E-SİSTEM EĞİTİMİ
Şanlıurfa İl SGK Kurumu bugün önemli bir toplantıya ev sahipliğini yaptı.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29

Şanlıurfa İl SGK Kurumu bugün önemli bir toplantıya ev sahipliğini yaptı. SGK  Kısa Vadeli Birimler daire Başkanı Osman Yüce ve İl SGK Müdürü Mehmet Kara ile SGK Uzmanlarının katılımıyla  E-Ödenek sistemi üzerinde hizmet içi eğitim verdiler.

 

SGK Şanlıurfa İl Müdürü Mehmet Kara,  Hizmet içi eğitim ile ilgili yapılan toplatıda’İş göremezlik E- Ödenek Sistemi kısa vadeli sigorta dalları kapsamında değerlendirilen, geçici iş göremezlik raporlara ait; İhbar giriş,  takip ve kontrol, İşveren bildirim işlemleri ile bunlara ilişkin iş göremezlik ödeneğinin ödenmesini sağlayan, komple bir ödeme ve takip sisteminin ele alındığını ‘ söyledi.  Müdür Kara’Eski sistemdeki karışık yapıyı ortadan kaldırarak Hastane, İşveren ve SGK arasında muazzam bir köprü oluşturmaktadır. İşveren modülü; işverenler tarafından sigortalıya ait bildirimlerin SGK‘yailetilmesini sağlayan modüldür. Bu modülde, ödeme başlangıç/bitiş tarihlerine ilişkin kontroller, çakışma kontrolleri, bildirim süresinin aşımı ve daha birçok düzenleyici ve kolaylaştırıcı kontroller bulundurmaktadır.

 

SGM (Sosyal Güvenlik Merkezleri) modülünde ise Sosyal güvenlik merkezlerinde geçici iş göremezlik raporları ödeme işlemleri kapsamında; rapor bilgilerine ait kontrolleri, ödeme hesabını, ödemeye ilişkin kontrol ve takipleri, onay işlemleri, muhasebe işlemleri,Raporlama işlemleri gerçekleştirilmektedir.Sosyal güvenlik merkezleri projesinde, bu işlemler; emzirme ödemesi İşlemleri, işveren Onaylı Ödeme İşlemleri, işveren Onaysız Ödeme İşlemleri, onay İşlemleri, muhasebe İşlemleri, görüntüleme veraporlama İşlemleri, menüleri altında yer alan süreçler takip edilerek gerçekleştirilecektir. Cezai işlemler aşamasında,rapor bitiş tarihini takip eden gün tebligat aşaması başlamış olur ve e-Mail ortamında, PDF olarak hazırlanan tebligat, aynı gün işverene SGM operatörü tarafından gönderilecektir’dedi.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı