Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri SGK Başkanı Bağlı’dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret

SGK Başkanı Bağlı’dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi (KİDEP) kapsamında Mevsimlik Tarım İşçilerini ziyaret ederek SGK Uygulamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2017 Perşembe 00:39
SGK Başkanı Bağlı’dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Bağlı, kayıt dışılığın yaygın olduğu tarım sektöründe mevsimlik tarım işçilerine yönelik yürütülen faaliyetler çerçevesinde Ankara’nın Polatlı ilçesinde çalışan tarım işçileriyle bir araya geldi.

Bağlı, tarım sektöründe çalışan işçilere Sigortalılığın öneminden bahsederek, SGK Uygulamalarının İşçilere sağladığı avantajlardan faydalanmaları için pek çok faaliyet yürüttüklerini dile getirdi. Bağlı, KİDEP ve benzeri projeler ile her kesimden vatandaşlarla bir araya geldiklerini ifade ederek, her zaman tarım işçilerinin yanında olacağını belirtti. Bağlı, sigortalı olarak çalışmanın yediden yetmişe herkese fayda sağladığını söyledi.

İŞÇİLERE HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Toplantıda, Sosyal Güvenlik Uzmanları mevsimlik işçilere, sosyal güvenlik sistemi, hangi kapsamda ve nasıl sigortalı olabilecekleri, EK-5 sigortalılık, genel sağlık sigortası hükümleri ile sosyal güvenlik hak ve yükümlülükleri gibi konularda bilgi verdi.

 

( ŞANLIURFA / RHA )

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalı sanatçı mezarı başında anıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık