Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel "Selde Hayvan Zaiyatının Azaltılması"

"Selde Hayvan Zaiyatının Azaltılması"

(GAPDER) tarafından yürütülen ''Selde Hayvan Zayiatının Azaltılması Konusunda Kapasite Geliştirme'' projesinin alan eğitimlerine başlandı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Şanlıurfa'da, Sivil Savunma Müdürlüğü ile GAP Kültür Araştırma ve Kalkınma Derneği (GAPDER) tarafından yürütülen ''Selde Hayvan Zayiatının Azaltılması Konusunda Kapasite Geliştirme'' projesinin alan eğitimlerine başlandı.
Proje ofisinden yapılan açıklamaya göre, Akçakale ve Harran ilçelerinde, GAP Bölgesi'nde Sele Maruz Kalan Alanlarda Sel Riskinin Azaltılması Hibe Programı (GAPSEL) kapsamında gerçekleştirilen projede gönüllü olarak görev alan gençlere, ''İlk yardım, Hijyen ve sağlık tedbirleri, hayvanların bakım ve beslenmesi'' konularda eğitim veriliyor.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Proje Koordinatörü Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, yaşanması muhtemel sel felaketlerinde insanlar kadar hayvanların sağlığının da önemli olduğuna değindi.
Projeye katılan gönüllü gençlere hayvan kurtarma konusunda dünya ölçeğinde uygulanan modern teknikleri öğretmeye çalıştıklarını belirten Aksoy, eğitim çalışmalarının 1 ay süreceğini kaydetti.
Veteriner hekimlerin yanı sıra Şanlıurfa Sivil Savunma Müdürlüğü personelinin de eğitim çalışmalarına katıldığını bildiren Aksoy, bu sayede yöre insanını bilinçlendirmeye çalışacaklarını belirtti.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık