Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Sayıştay'a Urfalı Başkan

Sayıştay'a Urfalı Başkan

Sayıştay 1. Daire Başkanlığına Celal Oymak seçildi. Ak Parti Belediye başkan adayı Mehmet Oymak'ın da abisi olan Celal Oymak 1998'den beri Sayıştay üyesiydi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Sayıştay'a Urfalı Başkan
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Sayıştay'dan yapılan açıklamaya göre, Sayıştay Genel Kurulu, boş bulunan 1. Daire Başkanlığı için bugün seçim yaptı. Seçim sonucunda Daire Başkanlığı görevine, 5. Daire üyesi Celal Oymak getirildi.
Oymak, 1946 yılında Şanlıurfa'da doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini burada tamamladı. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu, 1973 yılında avukatlık ruhsatını aldı. 1974 yılında Sayıştay'da denetçi olarak göreve başlayan Oymak, muhtelif birimlerde denetçi, baş denetçi ve uzman denetçi olarak görev yaptı.
Celal Oymak, 1998 yılı Nisan ayında TBMM tarafından Sayıştay üyeliğine seçilmişti.
Öğrencilik yıllarında başlayan edebiyata, özellikle şiire olan ilgisi onu şiir yazmaya yönetti. Şiirleri Ajans Türk, Şair Hukukçular Antolojilerinde; Çele, Çağrı, Yaşasın Edebiyat, Türkiye Barolar Birliği Dergisi ve Harran Dergisi’nde yayınlandı. Şiirleri, TV ve Radyo programlarında icra edildi, olumlu eleştiriler aldı. Mesleki yazılarını ise; Türkiye Barolar Birliği, Verimlilik, İller ve Belediyeler ile Sayıştay dergilerinde yayınladı

Tarihçi ve yazar Mehmet Oymak'ında abisi olan hemşehrimiz Celal Oymak'a URFAHABERMERKEZİ  olarak yeni görevinde başarılar dileriz

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık