×
×
Ekonomi
Şanlıurfa'ya Top Mermisi Düştü 3 Yaralı
uriye'nin Türkiye sınırındaki Tel Abyad bölgesinde muhalif güçlerle çatışan Suriy ordusunun attığı top mermilerinden biri Akçakale'ye düştü.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Tel Abyad bölgesinde muhalif güçlerle çatışan Suriy ordusunun attığı top mermilerinden biri Akçakale'ye düştü. Olayda 3 kişi yaralandı.

 

Akçakale'ye düşen havan mermilerinden bir tanesi Akçakale Hükümet Konağı'nın güney tarafına isabet etti. Top mermisi ilçede avukatlık yapan Mehmet Yıldırım'ın bürosu ile bir evin arasına düştü. Düşmesinden iki saniye sonra patlayan havan topu ortalığı savaş alanına çevirdi. Topun düştüğü yerin iki tarafındaki işyeri ve ev duvarı yıkıldı. Çevredeki yaklaşık 10 işyerinin ise camları kırıldı. Enkaz, belediye ekiplerince temizlendi. Bu arada düşen havan mermisi nedeniyle yaralanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı.

 

Bu arada dün akşam yerel bir televizyonda konuşan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise korkulacak bir durumun olmadığını söyledi. Güvenç, alınan istihbarata göre 4 tankın ilçeye 13 kilometre uzaklıkta konuşlandığını belirtti. Güvenç, sınırın bu tarafına düşen şarapnel parçaları için ise Suriye yetkililerinin bilgilendirildiğini ifade etti.

 

haberler.com

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı