Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa’ya Muhteşem Yatırımlar

Şanlıurfa’ya Muhteşem Yatırımlar

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik,bugün Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Şanlıurfa’da inşa edilecek 764 milyon lira yatırım bedelli 12 adet tesisin temelini atacaklar.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2017 Salı 10:56
Şanlıurfa’ya Muhteşem Yatırımlar
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

URFAHABERMERKEZİ.COM - ORMAN VE SU İŞLERİ  BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU İLE GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI FARUK ÇELİK 764 MİLYON TL YATIRIM BEDELLİ 12 TESİSİN TEMELİNİ ATACAK…

·     PROF. DR. VEYSEL EROĞLU 97 MİLYON TL TUTARINDAKİ 7 MÜJDE İLE ŞANLIURFA’YA GELİYOR…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 13 Haziran Salı günü Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Şanlıurfa’da inşa edilecek 764 milyon lira yatırım bedelli 12 adet tesisin temelini atacaklar.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca programı çerçevesinde Şanlıurfa’ya yapılması planlanan 97 milyon TL yatırım bedeline sahip 7 müjdeyi açıklayacak.

Şanlıurfa’ya 764 Milyon TL’lik 12 Tesis

Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik 13 Haziran Salı günü saat 18.00’da Arkeoloji Müzesi Önü’nde düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Siverek İçmesuyu İsale Hattı İnşaatı, İçmesuyu Arıtma Tesisi, 5 adet sulama tesisi, 4 adet taşkın koruma tesisi ile OGM tarafından yapılacak 1 adet tesisin temelini atacaklar.

Orman ve Su İşleri Bakanı  Prof. Dr. Eroğlu, Şanlıurfa’da düzenlenecek merasimde orman mahallelerinde yaşayan vatandaşların kalkındırılması maksadıyla 8 aileye gelir getirici tür sertifikası verecek. Ayrıca Antep fıstığı, badem ve çam fidan türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Şanlıurfa’ya Muhteşem Yatırımlar

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 255 bin 230 dekar zirai arazi sulamaya açılacak. Siverek İlçesi ve civar yerleşim yerlerine yılda 40,15 milyon metreküp içme suyu temin edilecek. 7 yerleşim yeri ve 90 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca 3,5 km yol inşa edilecek.

Şanlıurfa’ya Son 6 Yılda 2 Milyar 860 Milyon TL’lik 92 Müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 16 Kasım 2012, 10 Mayıs 2013 ve 29 Ocak 2016 tarihlerinde Şanlıurfa’ya verdiği 2 milyar 770 milyon TL’lik 85 müjdeye ilave olarak 97 milyon TL yatırım bedeline sahip 7 müjde daha verecek. Böylece son 6 yılda Şanlıurfalılara 2 milyar 860 milyon TL’lik 92 müjde vermiş olacak.

Müjdeler arasında sulama tesisleri, fidan üretimi, gelir getirici tür ağaçlandırma faaliyetleri, şehir ormanı, bal ormanı, mesire yeri ile 2 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun (OMGİ) kurulumu yer alıyor.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Valilikten Suruç olayı için açıklama

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık