×
×
Ekonomi
Şanlıurfa'nın Zeytin Güzelleri...
Şanlıurfa'da bugün yapılan 'Türkiye II.Zeytin ve Zeytin yağı' paneline, zeytin dalları ile başlarına taç yaptıran iki öğrenci damgasını vurdu.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümü ile GAP Kalkınma idaresi Başkanlığında ortaklaşa düzenlenen ve tam 12 yıl aradan sonra ele alınan ' Türkiye'de zeytin ve zeytin yağı' paneline iki Üniversiteli güzel Kızın başlarına taktıkları zeytin dallarından yapılmış taç damgasını vurdu.

 

Devlet eski Bakanlarından Ekrem Pakdemirli, Vali Calelltin Güvenç ile çok sayıda katılımcının yer aldığı Panel Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsunde başladı. Panelin açılış töreni için  Kongre Başkanı Prof.Dr.  Bekir Erol Ak ve Kongre sekreteri Doç.Dr. Ebru Sakar tarafından iyi bir organizasyon yapıldı. Urfa Türkülerinin söylendiği mini konser panale katılanlar tarafından alkışlanırken, Panelde en çok dikkat çeken iki isim ise Ziraat Fakültesi öğrencileri Fahriye Mermer ile Deniz Öncel oldu. Panelin hostesliğini yapan iki öğrenci, panele katılanlar tarafından 'zeytin güzeli 'olarak adlandırıldılar.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı